Чай Пуер: корисні властивості

Photo of author

By Ілона

chai_puer_korisni_vlastivosti

Нараховують близько 120 сортів чаю пуер, однак серед них виокремлюють 2 основних види – шен і шу.

Перший вид чаю виготовляють згідно традиційної технології і він проходить природну ферментацію. Після спеціальної обробки і пресування, його витримують у сухому приміщенні протягом декількох років. За цей час мікроби, взаємодіючи з чайним листям, наділяють їх особливими якостями та властивостями. Смак звичайного Шен Пуер зазвичай різкий, але з часом, при правильному зберіганні, його смакові властивості змінюються на краще. Найоптимальнішим терміном витримки для цього виду чаю є 20 і більше років. Елітні сорти цього напою можуть мати витримку більше трьох століть.

Для виготовлення чаю Шу Пуер використовують більш швидкий спосіб – штучну ферментацію, завдяки котрій листя доходять до потрібного стану за декілька місяців. Напій, приготований з такої сировини виходить темним і дуже нагадує Шен, витриманий 15-20 років, але трішки поступається його за смаком. Оскільки зараз виробники частіше користуються штучними методами виготовлення продуктів, тому Шу Пуер знайти легше, а Шен достатньо складно відшукати.

vpliv_pueru_na_organizm

Чим корисний чай Пуер?

Китайці називають чай Пуер засобом, який врятує від 100 хворіб і вважають його напоєм довголіття, стрункості та молодості. Він один з небагатьох чаїв, який можна пити людям з виразками. Цей напій допомагає при різних порушеннях травлення, його рекомендують пити при диспепсіях, отруєннях, включати до складу комплексної терапії колітів, дуоденітів та гастритів. Пуер має здатність покращувати процес засвоєння їжі та перистальтику кишківника. Його можна пити навіть при загострених захворюваннях ШКТ, але у цих випадках напій повинен бути ледь теплим.

Попри все Пуер – чудовий тонізуючий засіб. Його можна порівняти з найсильнішими енергетиками. Він покращує увагу та концентрацію, корисний тим, хто працює розумово.

Пуер – чай, корисні властивості якого оцінили не лише в Китаї, а й у всьому світі. Дослідники підтвердили позитивний вплив напої на вміст крові. Регулярне вживання чаю знижує рівень «поганого» холестерину і служить непоганою профілактикою захворювання судин та серця.

Він може стати незамінним напоєм для діабетиків, оскільки знижує рівень цукру в крові. Добре справляється з очищенням організму: виводить шлаки та токсини, налагоджує роботу селезінки та жовчного міхура.

Також дослідниками була доведена користь чаю Пуер для схуднення. Напій знижує апетит, прискорює метаболізм та розщеплення жирових клітин.

Чорний чай Пуер підходить для приготування всеможливих оздоровчих сумішей.

Шкода чаю Пуер

Перш за все, чай не можна вживати людям, котрі потерпають від підвищеного артеріального тиску, захворювань печінки та нирок. Не можна пити напій при токсикозі, підвищеній дратівливості та безсонні. Не слід пити чай Пуер в необмежених кількостях. Для здорової людини норма – 4-5 горнят чаю, для людей похилого віку – 1-2 горнятка на добу. Забороняють вживати чай Пуер перед сном.