Зелений чай з імбиром

Photo of author

By nata

zelenii_chai_z_imbirom

Серед останніх тенденцій – вживання зеленого чаю не лише у «чистому вигляді» (мова йде не про ароматичні добавки). Адже найпростіше поєднання зеленого чаю з «чим-небудь ще» – це чай з лимоном або чай з медом. Знайомо і традиційно, а ще смачно і корисно. Але існує ще одна дуже смачна і корисна комбінація – зелений чай з імбиром.

Зелений чай з імбиром: користь

Ми знаємо, що сам по собі зелений чай – джерело антиоксидантів, а імбир успішно використовується при схудненні і є дуже цінним для здоров’я продуктом. Але чим корисний такий «тандем» і чому останнім часом цей напій стає все більш популярним?

  • Служить багатим джерелом вітамінів, макро- і мікроелементів, містить кальцій, залізо, магній, калій, фосфор, вітамін С, хром.
  • Прекрасно тонізує, надає енергію і навіть втамовує відчуття голоду.
  • Має протизапальну дію і знеболюючим ефектом. Відмінно підходить для комплексного лікування грипу, простудних захворювань, ангіни.
  • Бореться із зайвим холестерином, запобігаючи хворобам серцево-судинної системи.
  • Покращує метаболізм, благотворно впливає на процес травлення.
  • Має сечогінну дію, виводить з організму зайву рідину, знімає набряки, позбавляє від токсинів.
  • Стимулює оздоровчі процеси в організмі – антиоксиданти, що містяться в чаї, «працюють» проти утворення злоякісних пухлин і уповільнюють процеси старіння.
  • Стабілізує рівень глюкози і допомагає запобігати різкому підвищенню інсуліну.

«Жироспалюючі» властивості імбиру красномовно підтверджує той факт, що на Сході його зазвичай додають в жирну їжу. Тим самим не лише запобігають непотрібним жировим відкладенням, але і допомагають травній системі впоратися з такого роду навантаженням.

Друга складова корисного коктейлю із зеленого чаю з імбиром – джерело антиоксидантів. Знову ж повертаємося на Схід і згадуємо про довголіття його жителів.

Отже, крім допомоги у схудненні, зелений чай з імбиром корисний, як загальнозміцнюючий засіб. І навіть ті, хто після його вживання не відчув помітної втрати ваги, позитивно відгукуються про його тонізуючі властивості.

Кажуть, що такий чай корисно пити саме в осінньо-зимовий період. По-перше, він чудово зігріває, додає сил, а по-друге – служить профілактикою простудних захворювань.

Зелений чай з імбиром: поради з приготування чаю

  • Вибирайте якісні сорти зеленого чаю, без добавок. Для нашого напою потрібен «чистий» продукт, все необхідне в нього ми додамо самі.
  • Не менш важлива і якість самого імбиру. Вибирайте корінь з гладкою і цілісною поверхнею. Недоліки, вм’ятини свідчать про те, що імбир не свіжий. Щоб не сумніватися у якості продукту, імбир можна вирощувати самостійно, на домашніх підвіконнях. Детальніше про те, як виростити імбир в домашніх умовах, ви прочитаєте у статті Як виростити імбир вдома на сайті kvitkainfo.com.
  • Можна пити і зелений чай з меленим імбиром. Однак слід пам’ятати, що імбирний порошок додається в чай в меншій кількості (приблизно половинку чайної ложки).
  • Корінь імбиру, який ви будете додавати в чай, можна подрібнювати декількома способами: різати кубиками, тонкими пластинками або терти на тертці. Останній варіант додасть чаю найбільш виражений і яскравий смак.
  • Зелений чай з імбиром для схуднення рекомендують пити перед прийомом їжі.
  • Якщо додаєте в чай мед, то краще робити це безпосередньо перед вживанням, тобто в теплий чай, а не в окріп. Так цілющі властивості меду збережуться.
  • Використовуйте тільки якісну воду для приготування чаю. На сьогоднішній день кращий варіант – вода у пляшках.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

Зелений чай з імбиром: протипоказання

Лікарі не рекомендують пити зелений чай з імбиром вагітним і годуючим жінкам. Також з обережністю його потрібно приймати тим, хто страждає від гастритів або виразки шлунка. Не можна вживати зелений чай з коренем імбиру при високій температурі – від нього циркуляція крові тільки посилиться, що може негативно позначитися на стані хворого.

Серед загальних рекомендацій – порада: не пити зелений чай з імбиром на ніч. Його тонізуючі властивості порушать спокійний сон.

Людям із захворюваннями серця і діагнозом «цукровий діабет» потрібно отримати дозвіл лікаря, щоб вживати цей напій. Також проконсультуватися з медиками потрібно, якщо ви приймаєте препарати, що розріджують кров.

Скільки можна пити зеленого чаю з імбиром? Дозування

Лікарі рекомендують вживати не більше 4 г сухого імбиру. Якщо прирівнювати це дозування до свіжого кореню – це близько 20 г. Це шматочок кореня приблизно 12-15 мм.

Зелений чай з імбиром. Калорійність

У 100 г зеленого чаю з імбиром (без інших добавок) міститься майже 30 калорій.

Думаю, ви теж помітили, що сьогодні корінь імбиру все частіше можна зустріти і на прилавках базарів, і в супермаркетах. А у відділі спецій сухий імбирний порошок вже теж далеко не рідкість. Так що зовсім нескладно зробити зелений чай з імбиром в домашніх умовах, адже купити необхідні складові зовсім не важко.