Чи калорійна кава?

Photo of author

By Ілона

chi_kaloriina_kava

Не дивно, що багато людей не можуть почати ранок без кави, бо кавові зерна містять достатньо кофеїну, щоб активізувати основні процеси в нашому організмі і налаштуватися на роботу. Та прекрасну половину людства, все таки, цікавлять не так властивості кави, як те, чи калорійна кава.

Ми звикли дотримуватися тієї думки, що кава – дуже калорійний напій і його не слід вживати під час дієт. Це не зовсім так. Звичайно, у кави, як і в будь-якого продукту, якась-таки калорійність є. Для різних сортів, калорійність різна.

chorna_kava

Натуральна чорна кава. Калорійність натуральної чорної кави становить 2-3 ккал. Стає зрозуміло, що любителям чорної кави, без цукру, вершків та інших добавок, можна не хвилюватися. Тим більше, маленької філіжанки кави достатньо для пробудження, задоволення потреби в кофеїні та отриманні всіх корисних мікроелементів і вітамінів, які містить кава.

Проте існує величезна кількість рецептів, в яких звичайна кава – лише один із складників. Ось тут про калорійність кави неможливо не згадати.

kava_z_vershkami
Кава з вершками. Додавання великої кількості вершків або цукру збільшує калорійність кави. Одна столова ложка вершків збільшить її на 20 калорій і 2 грами жиру, хоча може збільшити до 50 калорій і 5 грамів жиру.
late
Лате. Це один з найбільш популярних видів кавового напою. Лате – не так кава з молоком, як молоко з кавою, бо молока тут набагато більше аніж кави. Краще вибирати латте з знежиреним молоком, калорійність якого всього 125 калорій. Калорійність латте з цільним молоком понад 265 калорій навіть без підсолоджувачів, які можуть додати ще 95 калорій.
mokachino
Моккачино. Моккачино від латте відрізняється тим, що до його складу входить ще й шоколад або шоколадний сироп. Найбільший вплив на калорійність моккачино має кількість та вид шоколаду, далі йдуть молоко, карамель або цукор. Стандартна порція моккачино це в середньому 289 ккал.
kapuchino
Капучино. Калорійність капучино зі знежиреним молоком 90 кал, з цільним молоком до 110 калорій, а з соєвим молоком приблизно 80 калорій. Додавання в капучино цукру миттєво піднімає його калорійність. Кожна чайна ложка білого цукру додає 16 калорій, а відповідно дві чайні ложки збільшать калорійність кави на 32 калорії; капучино зі збитими вершками може містити до 260 калорій.

Якщо ви великий прихильник цього напою, то його не обов’язково виключати з свого раціону навіть якщо ви на дієті. Ви можете спокійно насолоджуватися смаком кави, просто потрібно пити напій в чистому вигляді: без цукру, вершків і подібних домішок. Лате, мокачино, капучино – звичайно, не для тих, хто слідкує за фігурою. Тож, вибирати вам.