Як роблять розчинну каву і що вона собою являє?
Важливо звернути увагу, що це напій з кавових зерен, які за допомогою всіляких процесів технологічного характеру трансформуються в субстанцію, що розчиняється водою.
Розчинна кава може мати вигляд гранул або порошку. Після додавання окропу виходить напій, який за всіма характеристиками схожий на зернову каву.
Важливо звернути увагу, що деякі виробники розчинної кави, крім дегідратації, здійснюють ще й видалення кофеїну – зниження вмісту кофеїну.
На наших прилавках існують всього три види розчинної кави: порошкоподібна, гранульована і сублімована.Найдорожчий вид кави – останній. Цей вид розчинної кави більше за всіх зберігає якість кавових зерен.
- Порошкоподібна. Для його виготовлення кавові зерна дуже мілко перемішуються і поміщаються в спеціальний апарат, де під вакуумом через них проходять каплі рідини і миттєво висихають. А кава перетворюється в порошок. Це найдешевший вид кави.
- Гранульовану порошкоподібну розчинну каву повторно зволожують, але тепер паром. Крупинки збиваются в гранули. Такий спосіб виробництва допомагає каві краще розчинятися, але погіршує її смак і аромат. Але гранульована кава дорожча, ніж порошкоподібна.
- Сублімована – ця кава найдорожча. І технологія її виробництва в принципі відрізняється від перших двох видів. Каву спочатку перемішують у пісок, потом заморожують водою, а потім за допомогою спеціальних пристроїв відокремлюють від рідини. В результаті отримуємо плитки кави, які потом знову розмелюють. У цьому вигляді розчинна кава зберігає ароматичні та смакові властивості вихідного продукту, так що вона не вимагає додавання ароматизаторів і барвників.
. .
. .
Виробники розповідають, что здешевлювати виробництво можна, приєднуючи цикорій або інші продукти. Така підміна продукту законом не заборонена. Можна насипати замість кавових зерен – цикорій, жито, овес, пшеницю. Підмінити цілком законно можна від 30 до 100%. Проте, у такому випадку на упаковці має міститися написом “Кавовий напій”, а не “100% натуральна кава”.
Ненатуральні компоненти, які значно погіршують запах і аромат продукту, маскуються з допомогою відходів від кавових зерен. Тобто в банку з розчинною кавою додають лише запах дорогої і натуральної. Наприклад, запах хімічної приманки Е636 – імітує запах, схожий на карамель.
Але найбільш небезпечно те, що натуральний кофеїн підміняють штучним, який є небезпечним для здоров’я. Кофеїн бензоат натрію – хімічний аналог натурального, є в багатьох аптеках тільки по рецепту.
Шкода розчинної кави
- При виготовленні розчинної кави, продукт втрачає не тільки корисні властивості, але і аромат. Щоб збагатити кави ароматом, виробники додають небезпечні для здоров’я хімікати.
- Будь-яка кава – окислює організм. Слизова шлунка піддається подразненню. Такі захворювання як: виразка, гастрит можуть бути наслідком великого окислення організму.
- Як алкогольна, наркотична чи тютюнова, залежність може викликається і від вживання кави. Якщо ви будете пити більше 4-5 чашок в день, є небезпека стати запеклим кавоманом. .
- Те, що кава підвищує тиск ні для кого не секрет. Так що не потрібно зливживати кавовими напоями, якщо у вас тахікардія, аритмія, гіпертонічна хвороба чи інші захворювання серцево-судинної системи.
Протипокази до вживання кави
Протипоказами до вживання кави є : є проблеми з нервовою системою (порушення, тревога, головний біль, головокружіння), серцево-судинні ускладнення (тахікардія, підвищення тиску), а також діарея, нудота, загострення пухлинної хвороби. Крім того, доза кофеїну в розчиненній каві значно вища, ніж в натуральній.
Цікаво також: Середземноморська дієта: 10 кроків
. .
. .