Халва: користь та шкода

Photo of author

By Марина Павелець

halva

З дитинства нам відомі такі солодощі, як рахат-лукум, халва, козинаки і інші. Вони запам’яталися нам приємним смаком і ароматом. Деякі з таких солодощів можуть бути ще й корисними для організму, до їх числа належить халва.

Халва найбільш популярна у любителів солодкого.

Калорійність халви:

Калорійність халви становить 523 ккал на 100 грам продукту.

Склад халви:

Халва – це такий продукт, який володіє унікальною харчовою цінністю.

Багато в чому користь халви залежить від її складу. Справжню халву можна приготувати тільки з натуральних компонентів. Якщо ж в неї додавати барвники, то такі ласощі можуть мати і негативний вплив на людський організм. До складу цієї халви входять такі компоненти, як: насіння соняшнику, горіхи, цукор, патока і піноутворювач.

Корисні речовини, що містяться в халві:

В основній масі халва містить жир – поліненасичені жирні кислоти рослинного походження: лінолева, ліноленова і олеїнова, білок – цінні і потрібні амінокислоти і протеїни, вітаміни та мінерали.

З усіх різновидів халви, соняшникова халва найбільш корисна. Її користь пояснюється тим, що така халва багата вітамінами B1 і F.

Вітамін B1 – це відмінний засіб для нормалізації роботи серця і нервової системи в цілому. Також цей вітамін сприяє стабілізації кислотності в людському організмі.

Вітамін F корисний для тих, хто страждає від надлишку холестерину (calorizator). Також цей вітамін благотворно впливає на стан шкіри і волосся.

Деякі вчені вважають, що надмірне вживання халви може надавати і згубний вплив, так як в організмі може накопичитися велика кількість кадмію.

Підписуйтесь на наш відео-канал:

Корисні властивості різновидів халви:

Соняшникова халва

Виготовляється з насіння соняшнику, багата вітамінами В1 і F, корисна для серця, очищає кров від холестеринових бляшок, стабілізує кислотність в травному тракті. Наголошено на особливій користь для годуючих мам: після вживання поліпшується якість молока і збільшується його обсяг.

Арахісова халва

Готується з арахісу. Цей горіх, як і халва – джерело фолієвої кислоти, особливо потрібною вагітним жінкам. Фолієва кислота сприяє оновленню клітин і продовжує молодість. Інші вітаміни, що входять до складу, також сприятливо впливають на організм, виводять вільні радикали, стимулюють роботу серця, знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Кунжутна халва

Основою для її виготовлення є кунжут. Користь такої халви обширна: вона багата вітамінами, мікро- і макроелементами. Вона благотворно впливає на органи дихальної системи, на опорно-руховий апарат і має високі антиканцерогенні властивості.