Какао: користь та шкода

Photo of author

By Марина Павелець

kakao-koryst

Для одних какао – приємні спогади дитинства, для інших – улюблений напій і до цього дня. Причому знаємо ми про нього не так вже й багато. Яке ж це саме какао?

Какао народилося в країні ацтеків – Мексиці. Індіанці дуже поважали цей ароматний напій, приготований з бобів, перетертих з прянощами. Причому какао тоді було ще й .. грошовою одиницею!

В Європі какао з’явилося в XIV-XV століттях. Напої, що дарують бадьорість і прекрасний настрій, відразу стали популярні серед шляхетних європейців. Їх подавали на балах, на прийомах і в таємних зборах.

Калорійність какао:

Какао – досить поживний і висококалорійний продукт: на 100 грам какао-бобів припадає 400 ккал. Маленька одна чашка вже викликає почуття пересичення, і важко випити більше двох чашок какао. Найправильніше – випивати 1 чашку вранці.

Склад какао:

Какао – ціле джерело корисних речовин.

  • Фенілефіламін – найпотужніший антидепресант: дарує прекрасний настрій і заряджає оптимізмом! Лікарі рекомендують пити какао студентам і школярам в період іспитів, а також спортсменам при підготовці до змагань, адже цей напій відмінно підвищує розумову і фізичну активність.
  • Теобромін дає тонізуючий ефект, заряджаючи енергією і підвищує працездатність. Причому діє він м’якше, ніж кофеїн, що міститься в каві і чаї. Саме тому пити какао можна навіть тим, кому лікарі суворо заборонили доторкатися до кави.
  • Пігмент меланін – поглинає теплові промені, а значить, захищає шкіру від ультрафіолетових і інфрачервоних променів, допомагаючи уникнути влітку перегрівання і сонячних ударів і опіків.
  • Залізо і цинк – рятують від анемії і проблем з кровотворенням.

Вплив какао на організм:

Надзвичайно корисно какао наявністю потужного антидепресанту – фенілефіламіну, що поліпшує настрій і виводить людину з депресивних станів.

Напою стародавніх ацтеків притаманна регенеруюча дія, він ефективно відновлює сили людей в недавньому минулому перенесли будь-які простудні або інфекційні захворювання. Наявність калію в какао корисно для зменшення симптомів серцевої недостатності. У какао містяться жирні ненасичені кислоти, що регулюють рівень холестерину в крові.

Регулярне вживання какао покращує функціонування головного мозку, активізує мозковий кровообіг, нормалізує кров’яний тиск. Саме з цієї причини лікарями відзначається велика користь какао в боротьбі з ослабленим плином крові в судинах головного мозку. Вживання напою визнається корисним в профілактиці інсультів.

Не рекомендується вживати напій при діареї і, навпаки, запорах. Слід виключити какао з раціону хворих на цукровий діабет і атеросклероз. А якщо говорити про цей продукт взагалі, то значна користь какао не обернеться негативом, якщо не дотримуватися запобіжних заходів в його вживанні. Втім, це можна сказати не тільки про какао, а й про будь-який інший продукт.