Користь та шкода огірків

Photo of author

By Ілона

shkoda_ta_korist_ogirkiv

Часто можна почути слова про те, що в огірках немає ніякої користі. Хоча огірки й не можна назвати великим джерелом вітамінів, особливо, якщо взяти до уваги те, що чим далі від грядки, тим менше вітамінів вони містять, однак є декілька аспектів, які роблять огірки бажаними гостями на нашому столі.

Корисні властивості огірків

Огірки – це не лише низькокалорійний продукт, а й один з тих, котрі містять мінімум калорій та максимум користі. Калорійність свіжого огірка – лише 13,5 ккал на 100 г. Це дозволяє не відмовлятись від огірків навіть під час дотримання найсуворішої дієти.

Основним компонентом огірків є вода. Також користь огірків в тому, що в них міститься невелика кількість білків та вуглеводів. Містять огірки вітаміни Е, РР і вітаміни групи В. Окрім того огірки містять харчові волокна, які позитивно впливають на стан кишківника, нормалізуючи його роботу.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

. .

Однією з основних переваг цього овоча є присутність мінеральних речовин та мікроелементів, серед яких залізо та хлор, алюміній та фосфор, магній та мідь, кобальт і молібден, цинк і натрій, кальцій, фтор і хром. Тому користь огірків в тому, що ці речовини необхідні для людського організму для підтримки нормального процесу обміну речовин.

Ще однією перевагою є наявність калію в огірках. Цей елемент є просто необхідним для роботи нирок та серця. Важливо ще те, що в огірках міститься йод, при чому у великих кількостях, в порівнянні з іншими овочами.

Огірки сприяють нормальному засвоєнню різної білкової їжі. Саме тому дієтологи вважають, що користь огірків найкраще проявиться в поєднанні з м’ясними стравами. Цей овоч також володіє сечогінним ефектом, тому огірки будуть корисними в боротьбі з набряками. Огірки містять клітковину, яка очищає кишківник від шкідливого холестерину.

Корисно їсти свіжі огірки для того, щоб нейтралізувати непотрібні кислотні з’єднання, які порушують роботу обмінних процесів. Завдяки своїм властивостям огірки вповільнюють процес старіння та відкладення солей.

Шкідливі властивості огірків

Не можна зловживати огірками людям, які страждають від підвищеної кислотності, виразок шлунку та дванадцятипалої кишки. Не рекомендують їсти огірки годуючим жінкам.