У чому ж користь помідорів, крім того, що вони прекрасно доповнюють яйця в омлеті і огірки в салатах? Це тільки здається, що користь помідорів полягає лише у чудовому смаку… Насправді, помідори більш ніж корисні для здоров’я. Все про користь помідорів, а також як вибрати якісні томати на базарі читайте у нашій статті.
Смакові якості помідорів ми не будемо обговорювати в рамках даної теми – вони всім відомі і незаперечні. Помідори, безумовно, джерело великої кількості вітамінів, мінералів і корисних для організму речовин. До таких речовин відносяться зокрема винна, яблучна і лимонна кислоти. Помідори містять вітаміни A, B2, B6, PP, E, рідкісний вітамін К та інші.
Крім вітамінів, помідори містять фруктозу, глюкозу, мінеральні солі, йод. А також магній, залізо, цинк, марганець, натрій.
Користь помідорів для шкіри та у боротьбі з раком
Помідори містять потужний антиоксидант – лікопін, який має протиракову дію, запобігає мутації ДНК і зростання ракових клітин. За антиоксидантним властивостям лікопін перевершує вітаміни C і E, тому запобігає старінню організму та шкіри. Через великий вміст лікопіну помідори корисні не тільки для профілактики ракових, але і серцево-судинних захворювань.
Використовуючи плоди для профілактики захворювань, слід знати, що найбільша концентрація лікопіну спостерігається не в свіжих плодах, а тих, що зазнали теплової обробки – запечених, варених, в’ялених помідорах. При цьому концентрація лікопену тільки збільшується від довгого варіння. Ось чому можна говорити не тільки про користь помідорів в природному вигляді, але і про користь всіх продуктів, виготовлених з помідорів: томатної пасти, кетчупа, томатного соусу і соку. Медики рекомендують часто вживати ці продукти в їжу.
Необхідно з’їдати в тиждень не менше 20 помідорів, щоб відчути реальну користь від них. Рекомендується вживати помідори у вигляді салату, заправленого соняшниковою або оливковою олією. У цьому виді лікопен буде ще краще засвоюватися організмом.
Читайте також:
В’ялені помідори: секрети приготуванняВ’ялені помідори, рецептКористь помідорів у боротьбі з депресією
Важко переоцінити користь помідорів і для психічного здоров’я людини. Томати – це чудовий антидепресант, не гірший за шоколад. У плодах міститься велика доза серотоніну і тіаміну – гормонів щастя, які допомагають побороти депресію і поліпшити настрій. Тіамін – це той же серотонін, але в органічному вигляді. У серотонін він перетворюється вже в організмі людини. Помідори «призначають» навіть у разі запущених депресій, психічних потрясіннях, станах пригніченості. Адже при стресах потреба в тіаміні та серотоніні різко збільшується.
Виявлено користь томатів і соку з них при гастритах зі зниженою кислотністю, погіршенні пам’яті, анемії, загальному занепаді сил. Відома проносна властивість томатів. З цієї причини їх рекомендують вживати при частих запорах. Помідори стимулюють вироблення колагену, що позитивно позначається на еластичності шкіри і здоров’я суглобів і сухожиль.
Також корисні помідори для схуднення – вони справляються з набряками, виводять з організму токсини, покращують травлення і при цьому містять мало калорій. Крім того, користь помідорів для схуднення пояснюється їх здатністю регулювати обмін речовин, вони мають сечогінну і жовчогінну дію.
. .
. .
Протипоказаня до вживання помідорів
Вживання помідорів потрібно виключити зі свого раціону людям, що страждають харчовою алергією. Також варто обмежити вживання цього продукту при артриті, подагрі, жовчнокам’яній і сечокам’яній хворобі. Вони можуть спровокувати зростання каменів і їх вихід з жовчного міхура.
Як вибрати помідори, на що звернути увагу
Уміння купувати помідори (томати) допоможе вам не тільки насолодитися цим соковитим овочем, але і зберегти здоров’я. Щоб правильно вибрати, потрібно враховувати багато нюансів і навчитися використовувати свій природний арсенал – зір, дотик, нюх.
Огляньте область плодоніжки – якщо колір зеленуватий або різко відрізняється, то, можливо, плід дозрівав вже після того як його зірвали.
Вибираючи помідор, буде добре, якщо ви побачите його зріз: повинен бути без білих прожилок, соковитим, а внутрішні камери заповнені. Чим менше камер, тим смачніше.
Обов’язково пробуйте на дотик. Хороший, корисний помідор повинен бути дозрілим і вирощеним без зайвої кількості нітратів. Якщо він сильно м’який, значить перезрілийі, а якщо твердий – недозрілий. З товстою шкіркою – напевно вирощений з використанням нітратів.
Запах – хороший показник свіжості і зрілості. Зрілий помідор завжди пахне, і чим смачніший і соковитий аромат, тим краще. Недозрілі плоди можуть не пахнути взагалі або мати слабкий аромат.
Якщо хочете, щоб томати краще зберігалися, то купуйте їх з плодоніжкою.
. .
. .