Про користь вівсяної каші сказано та написано дуже багато. Овес є унікальним засобом для очищення організму, а саме нирок, печінки і шлунково-кишкового тракту.
Використання вівса в народній медицині дуже поширене. Настої і відвари з вівса володіють властивістю ентеросорбенту, тобто видаляють токсини з крові в кишківник і не дають можливості назад всмоктуватися з кишківника в кров. Причому сорбція (відсмоктування) чудова тим, що не супроводжується роздратуванням стінок кишківника. Внаслідок цього настої і відвари можна приймати протягом тривалого часу.
Овес для приготування відвару повинен бути живим! Як це перевірити? Жменю купленого вівса (а краще його купувати на базарі) спочатку потрібно проростити. Для цього берете шматок марлі, між двома шарами насипаєте жменю вівса і рясно змочуєте марлю. Проростає овес приблизно 2-3 доби, при цьому не забувайте підливати воду. Якщо овес дає паростки, то він годиться для очищення організму!
Спосіб приготування вівсяного відвару:
1 стакан вівса.
3 склянки води.
Овес перебрати, видалити з нього сміття, ретельно промити. Залити водою і довести до кипіння, після чого на маленькому вогні варити з трохи прочиненою кришкою, постійно помішуючи, щоб овес віддав всі свої поживні речовини, до випаровування води приблизно наполовину. За часом це хвилин 40. Після охолодження процідити через подвійну марлю і віджати. Зберігати в холодильнику не більше доби, найкраще готувати напередодні з вечора. Пити вранці натщесерце, вдень і ввечері за 30 хвилин до їжі, попередньо підігрівши до теплого стану. Консистенція відвару буде нагадувати рідкий кисіль. Багато хто скаржиться, що він нагадує клейстер, і пити його не дуже приємно, тому що він “склеює” рот. Швидше за все, просто не витримали співвідношення води і зерна або переварили! Відвар повинен бути, як рідкий кисіль.
Нехай вас не лякає, якщо на 2-3 день після початку прийому відвару сеча стане червоного кольору, через кілька днів все відновиться.
Під час проходження курсу лікування відваром вівса не рекомендується вживати солону і гостру їжу, алкоголь, і навіть пиво.
Детальніше про Питний режим.
До речі, залишки вівса, що залишились після проціджування викидати не потрібно. Краще залийте його водою і закип’ятіть на повільному вогні протягом години. Цю воду додавайте у ванну або обливайтесь в душі. Шкіра набуде м’якості та еластичності, відступлять стреси і дратівливість. Такий відвар також корисний для ніг, схильних до варикозу. Слід зазначити, що вівсянка є домашнім косметичним засобом номер один. Вона чудово очищає шкіру, регулярні маски на її основі допоможуть вилікувати вугровий висип. Вівсяні маски можна наносити навіть на суху шкіру. Шкіра стає гладкою, чистою та оксамитовою.
Очищення відваром вівса можна «підкріпити» вівсяної дієтою. Вівсяна дієта, незважаючи на те, що є м’якою, дуже ефективна, через що користується популярністю у всьому світі. В основі такої дієти лежить обмеження вживання жирних, солодких і борошняних продуктів, які замінюються на продукти з вівсянки. Цей принцип харчування дозволить досить швидко і безболісно позбутися ще й від зайвої ваги.
Протипоказання.
Як таких протипоказань до вівсяного очищення немає. Не рекомендується вівсяне очищення вагітним жінкам, а також матерям, що годують грудьми. При наявності хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту перед тим як вибрати даний вид очищення організму варто проконсультуватися з лікарем.