Найефективніші жироспалюючі продукти

Photo of author

By Марина Павелець

produkt-vid-gyru

Про жироспалюючі продукти в інтернеті можна прочитати або тільки хороше, або нічого. Ні, ми не натякаємо на те, що подібної їжі немає в природі. Ми говоримо прямо – нічого, що можна було б з’їсти, саме по собі не спалює жир. Він «горить» тільки якщо ви створили енергетичний дефіцит – тобто з’їли менше, ніж витратили протягом дня. Втім, деякі вчені беруть за звітний період тиждень, і все одно не вірять в магію продуктів. Але, є ще теорія негативної калорійності – нібито, овочі, нежирні джерела білка і деякі фрукти вимагають для засвоєння більше калорій, ніж містять. Що ж, їж і худни? Не зовсім – помірне вживання продуктів, наведених нижче, допоможе навчитися їсти «з дефіцитом» і не страждати від голоду. А в цьому – суть будь-якої успішної дієти для схуднення.

Продукти для схуднення:

Зелений чай

Зелений чай містить антиоксиданти і кахетіни, прискорює обмін речовин на 4%. Звичайно, особливої дієти на чаї дотримуватися не обов’язково, але ось «пропустити» чашку-другу перед сніданком, обідом і вечерею цілком хороше рішення. Так ви менше з’їсте – якісний чай володіє трохи терпким смаком, що пригнічує смакові рецептори. Наповнений шлунок плюс трішки приглушене сприйняття смаків зменшить бажання їсти. А ще зелений чай допомагає позбутися від набряків і стимулює нервово-м’язовий зв’язок, так що чашка перед тренуванням поліпшить ваші результати.

Грейпфрут

Є невід’ємною частиною жироспалюючих дієт вже досить давно, проте тільки тепер з’явилися неспростовні докази позитивного впливу цього фрукта на рівень інсуліну в організмі, а отже і на процеси обміну жирів. Його регулярне вживання в їжу здатне в середньому знизити вагу людини на 2 кг за 2 тижні. Для цього достатньо щодня з`їдати 150 г фрукта або випивати вичавленого з нього соку. Вплив грейпфрута на організм викликано тим, що він знижує рівень інсуліну. Пара часточок грейпфрута після кожного прийому їжі допоможе утримати глюкозу та інсулін «під контролем», що послабить почуття голоду і прискорить метаболізм жирів. Ця проста стратегія здатна підвищити ефективність спалювання жиру під час суворої дієти. Сюди також можна віднести всі цитрусові: помело, апельсин, мандарин. Окрім того, цитрусові зміцнюють імунітет і очищають організм від токсинів.

Ананас

Вважається, що в ананасі є унікальний фермент – бромелайн, що розщеплює складні ліпіди. Однак цей фермент володіє лише протеолітичної активністю, тобто розщеплює виключно білки. З цього випливає дуже простий висновок: на підшкірно-жирову клітковину бромелайн ніякого ефекту не чинить, і повернути колишню стрункість цей чудо-фермент не може. Однак, ферментативна активність ананаса зберігається досить довго, і на їжу, що перетравлюється, він діє дуже навіть непогано. Особливо добре бромелайн допомагає впоратися з рибою, м’ясом, кисломолочними продуктами та бобовими культурами. Крім того, ананас має властивість гасити почуття голоду. Пам’ятайте, не можна їсти ананаси на голодний шлунок – загрожує як мінімум гастритом, так само утримайтеся від ананаса, якщо у вас виразка або підвищена кислотність шлункового соку. Після цього фрукта потрібно полоскати рот водою, тому що кислота, що міститься в ньому, роз’їдає зубну емаль.

Прянощі

Цикорій, імбир і кориця. Всього лише чверть чайної ложки кориці, що з’їдається під час їжі, допомагає засвоювати цукор ефективніше і знижувати рівень цукру в крові. Її також можна використовувати замість цукру, так як у неї натуральний солодкий смак.

Селера

Чому: чи тне найбільш низькокалорійний овоч, 100 г стеблової селери містить близько 8 ккал, корінь – близько 20, і хоч калорійність може варіюватися в залежності від сорту, всі види цього салатного овоча відмінно виводять рідину. Втім, селера давно заручилася підтримкою дієт-спільноти, супи і салати з неї на столі у тих, хто худне, мало не кожен день. Як вживати: в кількості до кілограма в день з будь-якими стравами.

Овочі, багаті клітковиною, на переробку яких йде більше калорій, ніж в них міститься

У будь-якому випадку, вони корисні для бажаючих стати стрункішими, так як в них багато клітковини, яка покращує роботу шлунково-кишкового тракту. Щоденне вживання хоча б одного виду позитивно впливає на процес очищення організму від шлаків. Це – артишоки, капуста, зелений болгарський перець, брокколі, редиска, зелений горошок, чорна редька, савойська капуста, червоний буряк, огірки, морква, селера, спаржа, кольрабі, шпинат, качанний салат, крес-салат, цукіні, кульбаби.

Високе споживання овочів багатих на клітковину – це справжній секрет гарної фігури. Причина ефективності овочів в тому, що вони наповнюють шлунок, але не дають при цьому особливо багато калорій. Це змушує метаболізм залишатися на високому рівні під час суворої дієти, завдяки необхідності перетравлювати велику кількість їжі. Овочі добре насичують і підтримують кров’яний цукор стабільним.

Імбир в усіх видах

Чому: пекучий корінь імбиру покращує імунітет, перешкоджає процесам гниття в шлунково-кишковому тракті, і покращує перистальтику. А ще він буквально «приголомшує» смакові рецептори, в результаті, задоволення від курячої грудки з імбирної приправою ви отримаєте більше. Це – ідеальна спеція для тих, хто дотримується раціону, багатого білком і клітковиною, але бідного звичайними «підсилювачами смаку». А ось калорії імбир не спалює, тому заїдати ним звичайну їжу не має сенсу.