Шовковиця: користь та шкода

Photo of author

By Ілона

shovkovicya_korist_ta_shkoda

Шовковиця росте на городі у кожного третього, та далеко не кожен знає наскільки вона корисна. Як чорна, так і біла шовковиця багаті на вітаміни та корисні елементи, а на які саме, розглянемо нижче.

Корисні властивості шовковиці

Аналізуючи вітамінний склад шовковиці, розуміємо, що шовковиця – один з найсильніших природніх засобів, які мають здатність підвищувати імунітет. Сік шовковиці володіє протизапальними властивостями, його можна використовувати і для профілактики, і для лікування інфекційних та вірусних захворювань.

Ягода володіє сечогінним та послаблювальним ефектом. Це важливо для людей, які мають розлади шлунково-кишкового тракту та нирок. Для схуднення та виведення шлаків з організму, шовковиця ефективніша ніж будь-які розрекламовані засоби ( та ще й не має побічних ефектів).

Допоможе шовковиця тим, хто страждає від захворювань центральної нервової системи. Замість дорогих та не завжди безпечних антидепресантів, її можна вживати в якості ліків від стресів, нервових розладів, депресій. З’їдати на ніч жменю шовковиці рекомендують тим, хто потерпає від безсоння. При розумовій та фізичній втомі шовковиця теж корисна та ефективна. Для тх, хто звик підраховувати калорії, теж добрі новини: в 100 г шовковиці лише 50 кілокалорій.

Не лише ягоди, але й листя, кору та коріння шовковиці можна використовувати для боротьби з різними захворюваннями.

yagodi_shovkovici

Лікувальні властивості чорної шовковиці

Чорна шовковиця «спеціалізується» на лікування шлунку. Користь її залежить від ступеня дозрівання.

  • Недостиглі ягоди допоможуть зняти напад печії.
  • Спілі плоди ефективні при отруєннях.
  • Переспілі ягоди діють на організм як послаблюючий та сечогінний засіб. .

Користь та лікувальні властивості білої шовковиці

Біла шовковиця – це ефективний протизапальний засіб, допомагає подолати застуду. Особливо помітна користь соку зі свіжих ягід шовковиці. Достатньо випивати по 100 мл соку кожних три години, щоб протягом дня збити високу температуру та зупинити запальний процес.

Шкідливі властивості шовковиці

Незважаючи на те, що шовковиця може допомогти при гіпертонії та діабеті, захоплюватись поїданням ягід людям, що страждають від цих захворювань не слід. В розумній кількості плоди будуть ліками, а у великих – нашкодять, особливо при діабеті.

Не можна їсти шовковицю тим, хто страждає від алергії, оскільки шовковиця – сильний алерген.