Здоров’я та краса нашого волосся часто залежить саме від якісного та правильного харчування, а не від фірми того чи іншого засобу по догляду за собою (хоч це теж важливо). Часто саме через неповноцінне харчування виникають проблеми з волоссям, нігтями, шкірою тощо.
Всі необхідні вітаміни та поживні речовини для забезпечення здоров’я волосся можна отримати саме завдяки правильно вибраним продуктам харчування. Ваше меню повинне обов’язково включати яєчні жовтки, горіхи, соняшникове і гарбузове насіння, продукти з цільного зерна, сир, горох, квасолю, оливкову і лляну олію. Вівсяні пластівці також повинні бути незамінним елементом вашого харчування, щоб забезпечити міцність волоссю.
Яєчний жовток, морська капуста, устриці, гриби, какао-боби, кропива, цибуля, сезам, всі горіхи та насіння, стручковий перець, броколі, цукіні, корінь солодки і всілякі засоби, отримані на їх основі, дуже багаті цинком і його синергетиками – вітамінами та білками, що і забезпечує їхній добрий захисний і лікувально-профілактичний ефект щодо волосся і шкіри. Не даремно, наприклад, до складу шампуню додають сполуки яєчного жовтка, кропиви, масла горіхів тощо.
Якщо ваше волосся швидко стає жирним, це пов’язано з браком в організмі вітамінів групи В. Щоб цього уникнути, за рекомендацією сучасних дієтологів, потрібно їсти побільше бобових, зелені, моркви, яєць, горіхів і злаків, риби, печінку, м’яса птиці. Також компенсують недолік необхідних мікроелементів пивні дріжджі .
Гарний блиск здоровому волоссю забезпечує сірка, що виробляється організмом людини за допомогою вітаміну В7 (інакше – біотин або Вітамін Н ). Найбільша кількість вітаміну В7 міститься в яйцях, грибах, шпинаті, томатах, арахісі, бобових культурах, дріжджах, цвітній капусті, нирках і печінці. Здорова мікрофлора кишківника синтезує біотин в достатній для організму кількості. Тому вживання молочнокислих продуктів та квашеної капусти надає хоча і непрямий, але значний внесок у забезпеченні організму біотином, а відповідно й сірки.
Дефіцит вітаміну А призводить до ламкості, посічених кінчиків волосся, сухості волосся і шкіри голови.
Вітамін А захищає волосся від шкідливої дії ультрафіолету, надає їм еластичність і пружність. Необхідна кількість вітаміну А міститься в печінці, яєчних жовтках, вершковому маслі, незбираному молоці, а також в обліписі, моркві, куразі та агрусі.
Вітамін С незамінний для зміцнення кровоносних судин і волосяних цибулин. Найбільше він міститься в цитрусових, чорній смородині, чорниці, шипшині, капусті, ківі, болгарському перці тощо.
Детальніше про Питний режим.
Вітамін Е – сприяє нормалізації кровообігу в шкірі голови, завдяки чому волосся має здоровий і блискучий вигляд. Але його нестача також призводить до випадання волосся. Найбільша кількість вітаміну Е міститься в соняшниковій, оливковій і кукурудзяній оліях, в арахісі і мигдалі, в злакових і бобових, в яєчному жовтку, в зелених листових овочах, печінці, молоці, вівсянці, сої і пшениці, гарбузі і броколі.
Вітамін F – жирні поліненасичені кислоти омега-3 та омега-6. Він забезпечує здоровий стан шкіри і волосся, бореться з їх випаданням і лупою. Міститься в оливковій та лляній олії, соняшниковій олії, соєвих бобах, арахісі, мигдалі, авокадо, у жирній морській рибі (тунець, сардини, лосось).
Красиве та здорове волосся, як вже було сказано вище – це показник гарного самопочуття всього організму. Тому, щоб ваше волосся було чарівним, стежте за собою. Частіше бувайте на свіжому повітрі, займайтеся фізичними вправами, правильно харчуйтеся, вживайте більше фруктів і овочів.
Пийте не менше 2 л води на день, це допоможе всьому організмові бути в тонусі. Відмовтеся від шкідливих звичок, оскільки це також негативно впливає на стан вашого здоров’я. Стежте за своїми руками. Якщо часто торкатись волосся, воно швидше жирніє та на ньому накопичуються бруд та бактерії.
Любіть себе, та пишайтеся здоровим та розкішним волоссям.