Сухофрукти – не лише смачно, а й корисно

Photo of author

By fersht

suhofrukty-korystj-2

Чудовими замінниками свіжих фруктів, особливо в зимову пору року, є цукати, горішки та інші сушені смаколики. Такими продуктами ми ласуємо із задоволенням, оскільки чітко знаємо, що їхнє споживання є дуже корисним для нашого організму як зсередини, так і ззовні. З’їдаючи по 5-6 штук сухофруктів (різних видів) щодня , ми покращуємо стан шкіри, волосся та нігтів.

Цукати – це безліч вітамінів та потрібних для організму мікроелементів. Наприклад, курага – її споживання покращить роботу серцево-судинної системи; вона буде корисною для людей з цукровим діабетом. Окрім цього її слід вживати для профілактики онкозахворювань і при дефіциті в організмі таких елементів як фосфор, калій, залізо, каротин, вітамін В5.

Фінік – чудовий енерготонік. Він підвищує працездатність та містить речовини, які прирівнюються до дії аспірину, тому їх корисно споживати при частому головному болю та застуді. Сушений фінік багатий на вітаміни Е, Н та В5 – саме він забезпечує нам здорові нігті та волосся.

Інжир – нормалізує роботу щитовидної залози та очищає кишківник. Застосовується у лікувальних цілях бронхіту.

Ананас – джерело калію, магнію, заліза, цинку, вітамінів групи В і клітковини, корисної для травлення. Ананаси допомагають позбутися набряків та покращують настрій.

Чорнослив – допомагає при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, а також є корисним для тих, хто страждає на серцеві захворювання, високий тиск, захворювання нирок та печінки, ревматизм. Допомагає при авітамінозі та малокрів’ї.

Родзинки – сухофрукт, корисний для усіх без винятку. Часте вживання родзинок – хороша профілактика парадонтозу, помічне при важкій інтелектуальній роботі.

suhofrukty-korystj-3

Сушена диня – при зовнішньому застосуванні очищає шкіру, при внутрішньому – шлунково-кишковий тракт та сечогінну систему, покращує процес кровотворення та нормалізує обмін речовин.

Сушена груша – нормалізує роботу кишківника та виводить з організму токсини і тяжкі метали. Також груші здатні протистояти інфекційним захворюванням, мають протизапальні властивості та навіть боряться з депресією.

Сушена вишня – допомагає сконцентрувати увагу.

Ківі – багатий вітаміном С. Вживання ківі зміцнює стінки судин і перешкоджає утворенню тромбів.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Звичайно, корисних властивостей чимало, та слід нагадати, що помилковою є думка стосовно того, що сухофрукти містять менше цукру та калорій ніж банани, груші та інші свіжі фрукти. В процесі сушіння з фруктів виводиться вода, внаслідок цього вони менше важать і втрачають чимало корисних елементів (здебільшого вітамін С), а от цукор і калорії з нього не випаровуються. Тобто, якщо свіжий абрикос важить 45 г і містить приблизно 12 ккал, то після перетворення в курагу він важитиме 10г і додасть до вашої ваги вже 17 ккал. Тому ті, хто зібрався схуднути, можуть скористатися таблицею вмісту в цукатах води, білків, жирів, вуглеводів та їх калорійності.

ПродуктЕнергетична цінність, ккал Вода, г Білки, г Жири, г Вуглеводи, г
Груша 246 24,0 2,362,1
Чорнослив 264 25,0 2,3 65,6
Курага 272 20,2 5,265,9
Яблука 273 20,0 3,268,0
Персики 275 18,0 3,068,5
Родзинки 279 18,0 2,3 71,2
Вишня 292 18,0 1,5 73,0

Регулярне вживання сухофруктів поряд із щоденним раціоном може забезпечити вам добре самопочуття та здоровий вигляд, слід лише про це пам’ятати і результат не забариться!