<
Завантаження. Будь ласка, зачекайте...

Темпі - повноцінна заміна м`ясу?

tempeh.jpg (114.27 Kb)

Темпі, або темпех - білкова їжа індонезійського походження, зроблена з ферментованої сої. Має відмінний смак, а його подібна нузі структура чудово поглинає найрізноманітніші приправи. Продукт темпі роблять з замочених соєвих бобів, прищеплюючи їм на ніч грибкову культуру, поки не утвориться твердий коржик. Продукт темпі містить масу корисних компонентів, тому їжте його, не соромлячись, якщо у вас є така можливість.

Соєві продукти сьогодні розцінюють як рівні продуктам тваринного походження за якістю білка. Всього 110 г темпі забезпечать 41,3% денної норми білка, і це при менш ніж 225 калорій, і 3,7 г насиченого жиру.

Та ж кількість дасть організму 23,5% денної норми рибофлавіну. Цей вітамін є основою для енергетичних реакцій передачі, які відбуваються в мітохондріях. Рибофлавін - кофактор в регенерації одного з найважливіших ферментів детоксикації печінки - глутатіону.

Все в тих же 110 г міститься 21,9% денної норми магнію, натурального релаксанта кровоносних судин.

В темпі 72,5% марганцю і 30,5% міді. Ці два корисних елемента беруть участь в численних фізіологічних процесах.

Вплив темпі на організм:

 1. Для зниження рівня холестерину

  Одне з найважливіших корисних властивостей сої прямо пов'язане з людським серцем. Як показав ряд досліджень, темпех в стані знизити рівень холестерину в цілому на 30% і рівень «поганого» холестерину (LDL) на цілих 35-40%

  .
 2. Для стабілізації цукру в крові

  Інше захворювання, при якому вживання в їжу темпех - діабет, особливо II типу. Соєвий білок хороший для діабетиків, організм яких погано переносить тваринні білки.

  .
 3. Для здоров'я кишечника

  Природне волокно, що міститься в соєвому продукті темпі, забезпечує профілактику і терапію декількох захворювань шлунково-кишкового тракту. Виявляється, соєве волокно взмозі зв'язувати токсини і безпечно виводити їх з організму, не пошкоджуючи при цьому клітин кишечника.

  .

Отже, переваги темпі:

 • З усіх соєвих продуктів, темпі є найкориснішим.
 • Він має високий вміст білка і вітаміну B12 і виступає прекрасним замінником м'яса для вегетаріанців.
 • У ньому містяться всі амінокислоти, кальцій, фосфор, залізо, магній, всі вітаміни групи В і клітковина.
 • У ньому немає холестерину і клейковини.
 • Він набагато корисніший і смачніший комерційної сої або тофу.
 • Він досить універсальний - може вживатися разом з макаронами або різотто, додаватися в супи, пектися разом з картоплею, готуватися з грибами або овочами, або просто смажитися або пектися.
 • Натуральний темпі має низький вміст калорій і може без проблем використовуватися людьми, охочими позбутися зайвої ваги (для порівняння, копчений темпі в два рази калорийніший).
 • Він легко засвоюється.
Не забудьте підписатися на Наш канал:
Випадкова стаття