Топінамбур: користь та шкода

Photo of author

By viktoria

topinambur

Топінамбур – земляна груша або єрусалимський артишок. Відноситься до багаторічних трав’яних рослин. Топінамбур використовують для приготування їжі. Їстівні – саме бульби. Топінамбур поширений по всьому світу завдяки своїй невибагливості. Використовують в їжу бульби печеними, смаженими і в сирому вигляді. Восени, взимку і рано навесні з них готують супи, пюре, салат. З висушених і розтертих бульб готують кавовий напій. Бульби топінамбуру — цінний продукт харчування для діабетиків.

Цінності рослини топінамбур

Вчені проводили різноманітні дослідження. При цьому виявили , що топінамбур багатий вітамінами та мінералами. Цей овоч містить більше заліза у порівнянні з іншими овочами: буряком, картоплею та морквою. Бульби топінамбуру багаті на кальцій, калій, кремній, магній, натрій, хром, фтор та інші мінерали.

У топінамбурі містяться цінні для нашого організму клітковина, природні жири, білки, пектин, органічні кислоти та незамінні амінокислоти, вітаміни групи В, вітамін С, РР та велика кількість каротину. Топінамбур також містить амінокислоти необхідні для збереження жіночої краси : аргінін, валін, лізин, ін.

Через ці особливості топінамбур – корисний та необхідний продукт для нашого організму. Вн допомагає харчуватися корисно і підтримувати своє здоров’я водночас.

Дуже цінним складником топінамбуру – є аналог інсуліну – інулін. Він міститься у коренеплоді, бульбах рослини. Тому топінамбур рекомендують споживти хворим на цукровий діабет. Завдяки клітковині та інуліну топінамбур має антитоксичну дію. Він добре допомагає при подагрі, сечокам’яній хворобі, анемії, при відкладенні солей та ожирінні. А тим у кого низький гемоглобін – допоможе відвар з топінамбура.

Щоб знизити рівень цукру у крові людини використовують відвар з топінамбуру. Ще відвар з топінамбуру можна приймати при проблемах з підшлунковою залозою.

У тих хто вживає топінамбур виводяться з організму солі важких металів, холестерин, токсичні речовини, радіонукліди. Тому особиво рекомендується вживати його тим, хто живе у великих містах.

Відварений чи запечений топінамбур через велику кількість вітамінів, мінералів та амінокислот рекомендується вживати людям при лікуванні інсульту, гіпертонії, або для відновлення сили після будь-якої хвороби.

Рекомендується вживати свіжовичавлений сік з топінамбура (розведений водою у відношенні 1:2) при лікуванні туберкульозу, як допоміжний засіб. У давнину використовували листя топінамбуру для ванн при лікуванні остеохондрозу, відкладенні солей та артриту.

Правила вживання топінамбуру

.
  • Незважаючи на те, що топінамбур має дуже багато корисних властивостей, лікарі рекомендують вживати топінамбур разом із іншою здоровою збалансованою їжею, щоб не заподіяти шкоди організму.
  • Людям, які схильні до метеоризму рекомендують не вживати топінамбур у сирому вигляді.
  • Дослідження показують, що топінамбур – безпечний і його можна вживати у сирому, вареному, смаженому вигляді, у закусках та десертах для людей, що не мають підвищеної чутливості до цього продукту.
  • Щоб топінамбур не втратив свої корисні властивості, потрібно його правильно зберігати (добре зберігає свої властивості у землі та в морозильній камері протягом зимового періоду, у холодильнику можна зберігати у пакеті для харчових продуктів протягом місяця , але в очищеному вигляді – лише 3-4 дні.).
  • Оскільки топінамбур – їжа не притаманна для нашої території, тому вживати і готувати його слід відповідно до рекомендацій вказаних в рецептах приготування.

Будьте здорові і вживайте здорову і корисну їжу!

. .


. .