Яєчно-апельсинова дієта: користь, особливості, протипоказання

Photo of author

By nata

yaechno-apelsinova_dieta

Яєчно-апельсинова дієта на перший погляд справляє враження досить екзотичної. Однак результати від її застосування досить вражаючі – відомі випадки, коли людина, дотримуючись місяць цієї дієти, втрачала до 15 кілограмів!

Звичайно, як і при використанні будь-якої іншої дієти, це зовсім не означає, що такий результат гарантований кожному, адже вплив інших факторів на організм також не можна виключати, однак при бажанні і відсутності протипоказань яєчно-апельсинова дієта цілком може використовуватися для приведення фігури в стан, близький до ідеального.

Особливості яєчно-апельсинової дієти

У яєчно-апельсинової дієті основою схуднення є особливі хімічні реакції в організмі при поєднанні певних продуктів, в даному випадку – яєць і апельсинів. При цьому потрібно пам’ятати, що виключати один з продуктів з раціону, або заміняти його якимось іншим, на перший погляд рівнозначним, категорично не можна.

Ефективність цієї дієти обумовлена в першу чергу тим, що людина поглинає мінімальну кількість вуглеводів, а практично повна відсутність солі дозволяє вивести з організму значну кількість рідини, що важливо для загального зменшення ваги. Ще однією перевагою цієї дієти є той факт, що людина, як правило, не відчуває гострого відчуття голоду, а отже, ймовірність того, що вона неконтрольовано буде приймати їжу досить невелика.

Користь яєць при схудненні

Як відомо, куряче яйце є унікальним джерелом білка, такої важливої речовини для організму. Крім того, в яйці, а якщо точніше – в його жовтку, містяться холестерин і поживні жири. Не варто побоюватися в даному випадку холестерину – як правило, шкода холестерину для людини полягає у внутрішньому холестерині, який синтезується самим організмом. Саме цей внутрішній холестерин призводить до серцево-судинних захворювань, хоча звичайно вживання його в їжі теж слід контролювати. До того ж в курячому яйці є така речовина як лецитин, що перешкоджає накопиченню холестерину в організмі.

Якщо ж говорити про вітаміни, то в курячому яйці є такі вітаміни як A, E і D, вкрай необхідні людському організму, а також Омега-3 жирні кислоти. У той же час апельсин містить велику кількість вітаміну С, а також В, А і РР.

Під час перебування на яєчно-апельсинової дієті необхідно пити значну кількість рідини. Бажано, щоб це була проста чиста вода, проте допускається і чай без цукру. Протипоказання для вживання молока немає, якщо, звичайно ж, цей продукт взагалі не шкідливий конкретній людині.

Так як при яєчно-апельсинової дієті немає необхідності ігнорувати овочі, крім картоплі (хоча бажано їх з’їдати не раніше ніж через годину-дві після основного прийому їжі), але їх варити слід на воді, а не на бульйоні. Приправи та спеції можна додавати практично в будь-якій кількості, а от від олії та інших жирів необхідно відмовитися.

yaechno-apelsinova_dieta2

Приблизне меню яєчно-апельсинової дієти на 4 тижні

Спробуємо скласти меню яєчно-апельсинової дієти, розраховане на 4 тижні.

Відразу обмовимося, що сніданок повинен складатися з двох курячих яєць і половинки апельсина.

Меню яєчно-апельсинової дієти: перший тиждень

ПонеділокОбід. Один вид фруктів.

Вечеря. Нежирне варене м’ясо.

ВівторокОбід. Варена птиця.

Вечеря. Овочевий салат, два яйця і половинка апельсина.

СередаОбід. Знежирений сир з овочами.

Вечеря. Варене нежирне м’ясо.

ЧетверОбід. Фрукти.

Вечеря. Варене нежирне м’ясо і овочевий салат.

П’ятницяОбід. Варені овочі.

Вечеря. Нежирна варена риба і овочевий салат.

СуботаОбід. Фрукти.

Вечеря. Варене нежирне м’ясо і овочевий салат.

НеділяОбід. Варена птиця.

Вечеря. Салат з овочів і фруктів.

Овочевий салат, що входить в меню яєчно-апельсинової дієти

Меню яєчноапельсинової дієти: другий тиждень

У другий тиждень необхідно скоротити кількість їжі, і бажано перейти на дворазове харчування – на сніданок ті ж два курячих яйця і половинка апельсина, а від вечері зовсім потрібно відмовитися.

ПонеділокОбід. Будь-які фрукти.

ВівторокОбід. Будь-які овочі крім картоплі.

СередаОбід. Варена риба.

ЧетверОбід. Будь-які овочі крім картоплі.

П’ятницяОбід. Варене м’ясо.

СуботаОбід. Будь-які фрукти.

НеділяОбід. Варена птиця.

Відварене м’ясо, що входить в меню яєчно-апельсинової дієти

Меню третього тижня повторює меню першого тижня, а меню четвертого тижня повторює меню другою.

Можливий і прискорений курс застосування яєчно-апельсинової дієти – протягом тижня. Фахівці рекомендують щодня з цього тижня протягом дня з’їдати по одному яйцю і одному апельсину. Це досить жорстка дієта, проте результати показують, що за цей термін можна скинути до 10 кілограм зайвої ваги.

yaechno-apelsinova_dieta3

Протипоказання і застереження яєчно-апельсинової дієти

Варто розуміти, що не кожен організм добре справляється з одночасним вживанням яєць і цитрусових, тому можливий певний дискомфорт. Необхідно чуйно прислухатися до свого організму, і якщо він буде сигналізувати про те, що спільне вживання яєць і апельсина йому не підходить, потрібно робити паузу між вживанням яйця і апельсина. Або ж зовсім відмовитися від цієї дієти.

Крім того, як відомо, і яйця, і цитрусові – є сильними алергенами, тому консультація з лікарем перед початком застосування такої дієти є необхідною.

Заняття спортом при яєчно-апельсинової дієті не протипоказані, більше того – вони допомагають досягти ефекту схуднення. Однак потрібно пам’ятати, що в цей період через нестачу вуглеводів кількість енергії знижується, людина стає більш млявою і сонливою, тому навантаження не повижні бути непосильними. І, крім усього, фізичні навантаження можуть підсилювати відчуття голоду, що зможе спровокувати порушення дієтичних рекомендацій, так що якщо з цим почуттям зовсім буде важко боротися, від фізичних навантажень краще зовсім відмовитися.

Також вкрай не рекомендується дотримуватися яєчно-апельсинової дієти в разі загострення хронічних захворювань. Потрібно пам’ятати, що використання будь-якої дієти доречно лише в тому випадку, якщо організм не піддається атакам різних захворювань. І звичайно вагітним жінкам і годуючим матерям категорично не рекомендується слідувати яєчно-апельсинової дієті.