Як зберегти свою печінку здоровою?

Photo of author

By fersht

fresh_vegetabless

Печінка бере участь у травленні, кровотворенні, обміні білків, жирів, вуглеводів, вітамінів та мінеральних речовин, а також в утворенні жовчі, зсіданні крові, знешкодженні шкідливих речовин, які потрапляють в організм.

Печінку можна назвати природнім фільтром, який зменшує вплив цих речовин на інші органи та здоров’я людини в цілому. Правильна робота цього органу забезпечить вам довголіття. Які саме продукти допоможуть очистити та зберегти довге життя вашій печінці, а які можуть нашкодити читайте далі.

Як захистити та зберегти здоровою печінку

Однією з найважливіших функцій печінки є знешкодження та детоксикація шкідливих речовин. Однак під їхньою регулярною дією на печінку, її функції послаблюються. Порушення функцій печінки може відбутись і через перенесені хвороби, ожиріння, отруєння та автоімунні процеси. ЇЇ лікування є складним і потребує спеціальної дієти, однак зберегти печінку та захистити від важких наслідків можна завчасно виконуючи деякі рекомендації:

  1. не допускати застій жовчі – розділити прийоми їжі на чотири-п’ять разів невеликими порціями.
  2. уникати вживання шкідливих для печінки продуктів.
  3. звертатись до лікаря при появі перших симптомів будь-якої хвороби, не займатись самолікуванням, щоб уникнути пошкоджень печінки лікарськими засобами.
  4. вживати продукти які допомагають виведенню токсинів з печінки та організму в цілому .

Як очистити печінку – корисні продукти

Щоб очистити печінку, варто звернути увагу на страви з натуральних продуктів, овочі, фрукти, ягоди, злаки.

Сприяють виведенню токсинів з печінки такі продукти як часник, петрушка, кріп, базилік, шпинат, листя салату, капуста білокачанна, броколі, кольрабі, авокадо, яблука зі шкіркою, грейпфрути, сухофрукти, зелений чай, мінеральні води, свіжі соки.

Окрім перелічених продуктів корисними для очищення печінки є морква і буряк, огірки, кабачки чиста нерафінована і не дезодорована олія, лайм і лимон, мед, цілісні зерна злаків і горіхи, артишок і спаржа, нежирна риба, нежирний сир, індичка, кролик. [p]З приправ дуже корисною для печінки є куркума, яка стимулює виробництво і відтік жовчі.

Шкідливі продукти для печінки

Шкідливими для здоров’я печінки є продукти з великим вмістом жирів (сало, масло, свинина, баранина, гуска, качка), бульйони з м’яса та грибів, яйця у великій кількості. Перевантажує печінку випічка, солодощі, шоколад.

Дуже шкідливими для людського організму є міцні алкогольні напої, які печінка сприймає як отруту і витрачає сили на детоксикоцію. В невеликій кількості можливе вживання слабоалкогольного темного пива та сухого червоного вина.

Кавоманам, щоб захистити печінку, бажано пити каву навпіл з молоком. [p]Щоб зберегти здоров’я печінки не приймайте ліки без призначення лікаря, оскільки багато з них є гепатотоксичними.

Варто пам’ятати, що при смаженні продукти втрачають свої цінні властивості, тому краще споживати варені чи запечені страви. Дотримуючись цих рекомендацій та уникаючи шкідливих продуктів ви можете скласти своє меню, яке допоможе зберегти здоров’я вашій печінці. І пам’ятайте, що все добре в міру, переїдання є шкідливим, навіть якщо це корисні продукти.

Здоров’я серця

Кальцій і вітамін Д – не коротко, але про головне