Здоров’я серця

Photo of author

By fersht

zdorovya_sercya

Серцево-судинні захворювання в Україні дуже поширені. Вони стають причиною 67% смертей. Зокрема кожен третій українець має гіпертонію (підвищений кров’яний тиск), що підвищує ризики серцево-судинних захворювань.

Як “доглянути” серце?

Частково правильний спосіб життя допомагає зберегти здоров’я серця.

Однією з головних причин серцево-судинних захворювань є куріння. Тому краще не потрапляти в тенета цієї поганої звички. Якщо ж уже курите, припиняйте: що раніше — то краще.

Вживайте менше алкоголю.

Багато рухайтеся. Помірна фізична активність знижує ризик серцево-судинних захворювань. Корисні кардіовправи, робіть їх хоча б по півгодини принаймні 5 разів на тиждень.

Негативно впливає на серце зайва вага. Відтак варто приділити увагу правильному, збалансованому харчуванню: більше овочів та фруктів, менше консервантів, жирів, солодощів. Цільнозернових продуктів, круп у раціоні повинно бути більше, ніж виробів із білої муки, макаронів. Так ви уникнете накопичення зайвих кілограмів, а також зменшите споживання шкідливих для серцево-судинної системи продуктів.

У цьому допоможе також ретельне вивчення етикеток продуктів, які збираєтесь купити. Харчова промисловість часто покращує смак продуктів, додаючи в них більше солі, приправ, глютамату натрію. Надмірне споживання цих продуктів шкідливе для організму, крім того, підсилювач смаку провокує збільшення апетиту, що загрожує в результаті набором зайвої ваги.

Зменшіть у своєму раціоні кількість солі, особливо якщо маєте схильність до підвищеного тиску. Норма солі для дорослої людини — 5 грамів на добу. Врахуйте, що вона є практично у всіх готових виробах харчової промисловості, які ми купуємо.

Споживайте більше риби, принаймні двічі на тиждень. Зокрема жирна риба є джерелом омега-3 жирних кислот, які захищають від проблем із серцем.

Схильність до серцево-судинних захворювань може передаватися спадково. Якщо маєте таку проблему у близьких родичів, слід регулярно обстежуватися, щоб якнайраніше розпочати лікування в разі потреби.