Корисна солодка вода домашнього приготування

Photo of author

By Ілона

korisna_solodka_voda

Солодка газована вода, соки – ці напої містять багато шкідливих речовин, які не приносять нашому організму жодної користі, більше того, ще й шкодять. Усі ми знаємо, що вони також дуже калорійні і коштують недешево: шкідливо і дорого. Корисну солодку воду можна приготувати власноруч, не витрачаючи на це багато коштів і часу. Звичайно, смак не буде настільки інтенсивним, як у тієї води, яку ми любимо. Ми приготуємо воду з тонким освіжаючим ароматом і фруктовим смаком.

Що ж потрібно мати, щоб приготувати такий напій?

Щоб приготувати воду з фруктів і трав, потрібно мати:

 1. Фрукти: берете ті фрукти, які любите (банани краще не брати). Слід звернути увагу на те, щоб фрукти були достиглими, тоді їхній смак буде більш відчутним. Добре для такого напою використовувати ягоди і цитрусові.
 2. Трави: це на ваш розсуд, якщо не любите – не треба. Хоча дуже часто трави додають цікавий легенький присмак.
 3. Посуд, в якому будете зберігати напій: добре брати банки ( в них будете готувати і відразу зберігати); посуд повинен закриватись.
 4. Ложка, щоб розім’яти фрукти.
 5. Лід і вода: брати потрібно звичайну воду.

Які фрукти брати: свіжі чи заморожені?

Звичайно, краще використовувати свіжі фрукти. Але напочатку весни вони дорого коштують і є не дуже якісними, тому можна скористатися зимовими запасами – замороженими фруктами. Вже ближче до літа, використовуйте ті фрукти, які ростуть на городі чи грядці.

Які трави можна додавати?

Трави додавайте ті, які вам подобаються. Не бійтеся експерементувати, вони не зіпсують смак. Здебільшого для таких напоїв використовують м’яту, розмарин, чебрець, шавлію, базилік.

Декілька найпопулярніших рецептів

limon

Цитрусова вода

 • 2 л води.
 • 1 лайм.
 • 1 апельсин.
 • 1 лимон.

Фрукти нарізаємо кружечками, які ще потрібно розрізати навпіл. Кладемо фрукти в банку, розминаємо легенько ложкою (краще дерев’яною), щоб фрукти впустили сік. Заповнюємо банку льодом і доливаємо до верху воду. Обережно перемішуємо ручкою ложки, закриваємо кришкою і ставимо в холодильник або просто в прохолодне місце.

Напій можна вживати відразу, але смачнішим він буде за 1-2 години, а через добу отримає більш насичений смак.

malina

Вода з малиною і лаймом

 • 2 л води.
 • 2 лайми.
 • жменя малини.

Лайм потрібно розрізати на четвертинки, видусити руками в банку сік і кинути туди ж четвертинки, додати малину. Все ще раз розім’яти ложкою. В банку з фруктами додати лід, воду, перемішати, закрити кришкою – і в холодильник.

Такий напій можна робити з будь-яких фруктів.

Не потрібно робити таких напоїв на тиждень вперед, тому що зберігати їх можна лише 3 доби. Оскільки наша корисна солодка вода готується 3-4хвилини, можна щодня готувати свіжу.