Здорове харчування – це дешево

Photo of author

harchuvannya

Ви вже готові відмовитися від шкідливої їжі, але вважаєте, що здорове харчування доступне тільки багатим і знаменитим? Помиляєтеся! Харчуватися правильно – не тільки корисно, але й дешево.

Правильне харчування сьогодні економить вам здоров’я і гроші в майбутньому. Адже вам не доведеться платити лікарям і купувати ліки від численних недуг.

Щоб харчуватися добре, зовсім не обов’язково витрачати багато.

Основа корисного та дешевого раціону

Один з найбільш корисних і дешевих продуктів – це каші. Гречана, вівсяна, рисова, ячна, кукурудзяна – такий гарячий ранковий сніданок обійдеться в копійки, а користі від клітковини, якої так багаті злакові вистачить на цілий день. З огляду на різноманітність злакових культур, ви можете готувати різні каші протягом усього тижня – так ви отримаєте максимум користі. До того ж каші – відмінна альтернатива не надто корисним і більш дорогим бутербродам.

Овочі та фрукти. Орієнтуйтеся на сезонні продукти і ті, які вирощені у вашій місцевості. Буряк, капуста, морква, гарбуз, помідори, огірки, яблука – з них можна приготувати десятки різних страв від борщу до десерту. Коштують вони недорого і дуже корисні в будь-якому вигляді. Не забувайте про бобові. Квасоля, горох – безцінне джерело білка і недорогий замінник м’яса.

М’ясо, риба, яйця, гриби. Організму потрібні білки, тому ви повинні забезпечити його надходження в потрібному об’ємі. М`ясо – дорогий продукт, але його людині потрібно не так вже й багато, зовсім необов’язково готувати його кожен день на сніданок, обід і вечерю. Один-два рази на тиждень – цілком достатньо, в решту часу ви можете отримувати потрібну кількість білка з риби, бобових, грибів і яєць.

Кисломолочні продукти. Вони джерело кальцію, а тому дуже потрібні нашим кісткам і суглобам. Кефір, ряжанка, сир в невеликих кількостях повинні бути присутніми у вашому щоденному раціоні. Це корисне задоволення з цілком доступних.

Вода – основа життя, а її достатню кількість – запорука доброго здоров’я. Щоб заощадити на бутильованої води придбайте хороший фільтр, а ось від солодкої газованої води відмовтеся раз і назавжди. Краще замініть її фруктовими компотами і киселями домашнього приготування.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Середземноморська дієта: 10 кроків

. .

. .

Скажіть «ні» напівфабрикатам

Це тільки здається, що пельмені коштують не так уже й дорого. Хороші пельмені часто коштують дорожче м’яса. А погані, навіщо вони взагалі вам потрібні? Якщо ви самі купите м’ясо і проведете чудовий вечір з дітьми за ліпленням пельменів на місяць вперед, то це обійдеться вам значно дешевше. А ще вони будуть смачнішими.

Зменшіть вживання ковбасних виробів

Хороша ковбаса коштує не менше 100 гривень, але в ній всього 30% м’яса, це в кращому випадку, решта – дешевий жир, крохмаль, соя, барвники, консерванти і т.д. Кілограм пісної свинини коштує приблизно стільки ж, але якщо ви запече його в духовці, наріжете тонкими скибками і зробите бутерброд – ви отримаєте 100% м’яса замість 30%, заощадивши таким чином.

Складайте меню на тиждень

Ніщо так не економить гроші, час і нерви, як складання щотижневого меню. На питання домашніх «А що у нас на вечерю?» У вас завжди буде готова відповідь. Та й самим не треба мучитися кожен день над цим питанням.

Так, доведеться витратити годинку на тиждень на складання плану харчування. Але я вам обіцяю, що потім ви скажете собі за це спасибі, і не один раз. Погодьтеся, і так треба весь робочий день приймати різні рішення і їх виконувати. Склавши меню на тиждень вперед, ви вбережете себе від прийняття ще двох рішень в день: що б таке купити по дорозі додому і що б тепер з цього приготувати, та бажано по-швидкому?

Готуйте на два дні

Це збереже ваш час. Крім того, як не дивно, це скоротить витрати на харчування. Секрет в тому, що так буде менше залишків. Якщо ж у вас дуже велика сім’я і все з’їдається за раз, то з можливих залишків можна зробити відмінний обід на наступний день для когось з домашніх.

При складанні меню вибирайте страви, де продукти повторюються

Якщо у вас салат з капусти, то навряд чи ви з’їсте цілий качан за раз. Тому доцільно включити в інший день або в борщ, або приготувати тушковану капусту. Якщо в одному з страв є базилік або петрушка, то знайдіть їм застосування ще як мінімум в одній страві на цьому тижні. Так вам не доведеться нічого викидати. Адже викидати продукти – це значить викидати і гроші.

Доброго вам здоров’я!