Узвар до різдвяного столу

Photo of author

By nata

1845_uzvar

Сьогодні ми з вами будемо готувати узвар – це традиційний напій різдвяного столу.

На відміну від звичайного компоту узвар не варять, а настоюють. Завдяки цьому напій зберігає всі корисні властивості.

Сухофрукти з узвару, так само дуже смачні і корисні.

Цей напій можна готувати з додаванням цукру або меду. Залежно від того, чим ви збираєтеся підсолодити узвар, буде відрізнятися технологія приготування.

Якщо ви готуєте узвар з цукром, то необхідно закип’ятити воду, додати цукор, проварити його кілька хвилин і тільки після цього додати сухофрукти, довести до кипіння і відразу ж прибирати з плити.

Якщо ви готуєте узвар з медом, то сушку можна відразу заливати холодною водою і ставити на плиту. Потім доводимо узвар до кипіння і відразу ж прибираємо з плити. Накриваємо кришкою і настоюємо. І тільки коли напій охолоне до теплого стану додаємо мед.

Справа в тому, що при температурі вище 60С мед втрачає частину своїх корисних властивостей і з метою зберегти всі його якості ми додаємо його в теплий узвар.

  • сушені яблука -100 г.
  • сушена груша – 100 г.
  • чорнослив – 100 г.
  • родзинки – 50 г.
  • мед – 2 ст.л.
  • вода – 3 л.

Сухофрукти залити водою і залишити на 20-30 хвилин. Добре промити сушку кілька разів проточною водою. Якщо ви самі готували сухофрукти, то їх досить промити 1-2 рази. Якщо ж ви купували сухофрукти, то краще промити їх більш ретельно.

Якщо ви готуєте узвар з цукром (на 3 літри вам необхідно 2 – 3 ст.л. цукру), то треба довести воду до кипіння, додати цукор і проварити його кілька хвилин, а вже потім додавати промиті сухофрукти.

Якщо узвар буде з медом, то сухофрукти можна заливати холодною водою і відправляти на плиту. Доводимо компот з сухофруктами до кипіння і відразу ж прибираємо з вогню. Накриваємо каструлю кришкою і залишаємо настоюватися. При бажанні, можна накрити узвар рушником або ковдрою, так він буде довше остигати і сухофрукти віддадуть більше смаку. Після того як узвар став теплим ми додаємо мед і добре перемішуємо.

Остиглий узвар наливаємо в глечик і ставимо на стіл.