Коричневий чи білий цукор?

Photo of author

By Марина Павелець

brownsugar

На прилавках магазинів можна зустріти так званий коричневий цукор, вартість якого набагато перевищує ціну звичайного. Часом доводиться чути, що він набагато корисніший звичного рафінованого, і завдає менше шкоди фігурі і здоров’ю. Чи так це?

Як стверджують фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), норма цукру в день для організму не повинна перевищувати 10 відсотків від денного раціону. Іншими словами, норма цукру в день для чоловіків становить не більше 60 г і не більше 50 г для жінок. Нам здається, що ми вживаємо не так багато цукру – кладемо всього пару ложок в чай ​​або каву. Ну, в крайньому випадку – тістечка і цукерки в гостях або у свята, морозиво під час прогулянки .. Але при цьому ми забуваємо про те, що цукор міститься в самих різних продуктах – консервах, маринадах, соках, соусах, газованих водах і, нарешті , в солодких фруктах! А солоденького хочеться! Чи може допомогти в такій ситуації коричневий цукор?

Давайте спочатку розберемося, чим коричневий цукор відрізняється від звичайного білого.

Білий цукор, незалежно від того, якого він походження – тростинний або буряковий – це рафінований цукор. Коричневий ж – це цукор “первинний”, необроблений. До речі, нерафінований буряковий цукор в продаж не надходить: у нього занадто непривабливий смак і аромат. Тому той коричневий цукор, що лежить на полицях супермаркетів – це тростинний цукор.

Як відрізнити справжній коричневий цукор від фарбованого білого

По-перше, шукайте на упаковці слово «нерафінований»; якщо цукор позначається як «коричневий рафінований» – значить, це продукт, що містить барвники та сторонні добавки.

По-друге, аромат очеретяної меляси досить характерний, і відрізнити його від запаху паленого цукру, яким підфарбовують підробки, нескладно.

По-третє, натуральний тростинний коричневий цукор завжди коштує досить дорого. Він дорожчий у виробництві (зокрема, цукрову тростину необхідно переробляти протягом доби після того, як її зрізали), і тому що виробляють його за кордоном, а перевезення теж варто окремих грошей.

Купуйте цукор від виробників, які вже давно на ринку. Вони цінують своє ім’я і стежать за якістю продукції.

Який цукор є більш корисним: білий чи коричневий

Так, коричневий цукор корисніший білого, але з іншої причини. У ньому, крім калорій містяться різні мінеральні речовини, вкрай корисні для організму людини. Що ж до калорійності коричневого цукру, вона майже така ж, як у білого.

Коричневий цукор, на якому залишається трохи сиропу (і, відповідно, води), трохи менше солодкий, і в 1 грамі такого цукру міститься на 0,23 менше калорій. Крім того, можливо, багато хто помічав, що коричневий цукор через якийсь час стає твердішим. Це відбувається через те, що рідина з невеликого шару сиропу, що залишився на цукрі, випаровується і кристали прилипають один до одного.

Отже, в коричневому цукрі більше рідини. Він також вбирає більше рідини, ніж білий цукор. До речі, таким чином можна зробити коричневий цукор м’якшим, наприклад, помістивши його на деякий час в контейнер з продуктами, в яких багато рідини, наприклад, з яблуками.

А якщо ви будете готувати випічку і додасте в неї коричневий цукор, він також забере з тіста рідину. Це не дуже помітно, коли ви готуєте хліб, проте видно на прикладі печива.

Печиво, в яке додавали тільки білий цукор, вийде широким, як ніби саме тісто було більш рідким, тоді як печиво з коричневого цукру вийде дуже маленьким. Цукор ввібрав рідину і не дав тісту розтектися. Таким чином, ми бачимо, що різниця між білим і коричневим цукром не стільки в їх смаку або кольорі, скільки в тому, яким чином вони взаємодіють з водою.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Шкода тростинного цукру і протипоказання

Шкода цукру з соку тростини викликана його високою калорійністю. Ставши доступним для всього населення, він почав використовуватися в дуже великих кількостях, що викликало велику кількість захворювань і розвиток залежності.

При неконтрольованому використанні його в їжу значно зростає ризик придбання цукрового діабету, ракових захворювань і атеросклерозу. Підшлункова залоза може не впоратися з переробкою великої кількості солодкого продукту, що призводить до великого списку проблем.

Ласунам, які все ж не можуть відмовитися від десертів, можна замінити цукор іншими речовинами:

  • Натуральний мед.
  • Фрукти з високим рівнем глюкози (банани, абрикоси, яблука).
  • Сухофрукти (родзинки, курага та ін.).