10 міфів про користь алкоголю

Photo of author

By admin

Алкоголь – це продукт, який не просто іноді споживається населенням нашої країни, а вживається у велитенських кількостях. Навколо алкоголю створюються своєрідні культи і пишуться легенди. Такі настрої підтримують і маркетологи горілчаних компаній по всьому світі, пропагуючи “культуру споживання алкоголю”. Спробуємо розвінчати кілька усталених міфів щодо алкоголю.

alkogol

Алкоголь – це продукт, який не просто іноді споживається населенням нашої країни, а вживається у велетенських кількостях. Навколо алкоголю створюються своєрідні культи і пишуться легенди. Такі настрої підтримують і маркетологи горілчаних компаній по всьому світі, пропагуючи “культуру споживання алкоголю”.

Спробуємо розвінчати кілька усталених міфів щодо алкоголю.

Міф 1. Алкоголь допомагає при застуді

Насправді алкоголь знижує імунітет, тому питущі люди значно частіше хворіють, у тому числі і простудними захворюваннями. З простудними захворюваннями організм справляється сам, важливо йому не заважати, на заражати себе новою порцією бацил. Корисні домашній режим, спокій, аскорбінова кислота, гірчичники, полоскання горла, але ніяк не склянка горілки.

Міф 2. Алкоголь піднімає настрій

Насправді все працює трішки по-іншому, алкоголь в організмі діє як токсична речовина, яка гальмує швидкість передачі імпульсів по всьому тілу, а особливо в корі головного мозку, яка відповідає за нашу самоідентифікацію як людини (це наша свідомість). Відповідно при вживанні алкоголю відбувється послідовне “виключення” кори, а надалі й інших структур головного мозку, при ураження мозочка – людина не може стояти і рівно ходити, і чим більше людина випиває алкоголю, тим більше “втрачає” себе, перетворюючись на особу, яка керується виключно своїми інстинктами.

Міф 3. Пиво є легким безневинним напоєм

Багато хто впевнений, що пиво є безневинним напоєм. Однак вчені, які досліджують проблему алкоголізму, цілком обґрунтовано вважають неправомірним поділ спиртних виробів за ступенем шкідливості їхнього впливу на організм, оскільки нешкідливих — немає.

Виробники завжди позиціонують пиво не як алкогольний, а як слабоалкогольний, нібито нешкідливий і ледве не корисний напій. І це незважаючи на те, що за останні роки вміст алкоголю в деяких сортах пива став сягати 14% (тобто за вмістом спирту відповідає винам). Тоді як, приміром, за часів СРСР міцність пива коливалася в межах 1,5-6 %, найчастіше — від 2,8% до 3,5%. Пляшка ж сучасного світлого пива еквівалентна 50-60 г горілки, тож воно спричиняє таку саму залежність, але більш підступну. Бо часто людина довго не може усвідомити, що вона залежна (це ж лише пиво!), а лікується пивна алкогольна залежність ще складніше, ніж горілчана.

Пиво — речовина з гормональною активністю. Шишечки хмелю, з яких виготовляється пиво, містять найсильніший фітоестроген — тобто рослинний аналог жіночих статевих гормонів естрогенів. За добу організм жінки в середньому виробляє 0,3-0,7 мг жіночих статевих гормонів. У чоловіків вони теж утворюються, але надзвичайно мало — 0,03-0, 07 мг на добу, які особливо не впливають на їхній організм.

Пляшка ж сучасного світлого пива еквівалентна 50-60 г горілки, тож воно викликає таку саму залежність, але більш підступну. Тепер заглянемо в пивну пляшку зі спеціальними біохімічними реактивами і з’ясуємо, скільки там міститься тих самих природних жіночих статевих гормонів. А там, в 0,5 літра, в перерахунку на звичайні людські естрогени їх міститься приблизно 0,2 мг. Дві пляшки на день — і концентрація жіночих статевих гормонів в організмі чоловіка підскакує до рівня, який має бути у жінки.

Міф 4. Коли захочу, тоді й зупинюся. Не зупиняюся, бо так хочу

Психологічна установка, що з власною проблемою алкоголізму людина може впоратися самотужки, дуже поширена. Алкоголь давно вже керує організмом – втрачається контроль над кількістю випитого, з`являються ранкові похмілля, а далі і тривалі запої, однак людина вперто переконана, що самостійно може зупинитися і не пити. Це самообман, тому що на даній стадії розвитку захворювання короткі перепочинки в алкогольному марафоні – це не досягнення сили волі хворого, який „не хоче пити”, а лише тайм-аут отруєного організму, який вже „не може пити”.

Міф 5 Алкоголь підвищує статевий потяг

На якомусь етапі сп’яніння це твердження дійсно спрацьовує. Так як алкоголь негативно діє на кору головного мозку, в людини притуплюється почуття сорому, знімаються всілякі бар’єри, вилазять назовні наші інстинкти, а основним з них є – статевий. Але виникає парадокс, в думках та відчуттях сексуальне бажання наростає, досягає вершини, а дуже часто розрядка настати не може. Винуватцем цього є токсичний вплив алкоголю, який передачу нервових імпульсів і внаслідок цього зменшується чутливість всього тіла, включаючи ділянки статевих органів.

Міф 6.Помірні дози спиртного не шкодять здоров`ю

Не існує такого органа в людському організмі, який би не руйнувався під впливом навіть невеликих доз алкоголю . Але найбільше страждає мозок: зміни, які відбуваються в ньому внаслідок дії алкоголю, – незворотні. І що вища концентрація спирту в крові, то більше клітин мозку гине. До того ж існує істотна різниця у впливі однієї й тієї ж дози на організм питущої людини і тієї, котра майже не вживає алкоголю.

Так само, як невелика кількість цукру теж практично не шкідлива, але ж це не стосується хворих на цукровий діабет.

Міф 7.Алкоголь знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань

Серцево-судинна система відповідає на вживання спиртних напоїв підвищенням артеріального тиску, ураженням міокарда. Люди, які часто вживають алкоголь, більше за інших ризикують померти від інсульту.

У 1993 році в Торонто (Канада) відбувся міжнародний симпозіум на тему “Помірне споживання алкоголю і здоров`я”, учасники якого дійшли висновку, що помірне споживання алкоголю дійсно може знизити ризик виникнення коронарної хвороби серця у людей середнього віку. Водночас із визнанням такої дії помірних доз алкоголю вчені однозначно стверджують, що “для профілактики коронарної хвороби серця існують інші, набагато ефективніші засоби. А будь-які спроби давати рекомендації, що заохочують споживання алкоголю з метою профілактики згаданої недуги, більше зашкодять населенню, аніж допоможуть”.

Міф 8. Алкоголь — не калорійний

Існує популярний міф про те, що алкоголь нібито не калорійний. Багато жінок підраховують всі спожиті калорії, а от випиті калорії – не враховують. Між тим алкоголь має дуже високу енергетичну цінність, причому чим міцніший напій, тим більш калорійним він є. Найбільш високий цей показник у горілки.

Остання поживними властивостями не володіє, калорії виробляються  тільки за рахунок спирту, і саме тому від них дуже важко позбутися. Трохи інша  справа з вином. Енергетична  цінність цього напою частково зумовлена вуглеводами, які легко розщеплюються і легко згорають. Тому вино не так згубно позначається на зовнішності. І, тим не менш, будь-який алкоголь дуже калорійний. Це правило не знає винятків, тому перш ніж випити, згадайте не тільки про своє здоров’я, але й про фігуру.

Міф 9. Алкоголь зігріває

Існує думка, що вживання алкогольних напоїв зігріває тіло зсередини. Саме тому їх часто називають міцними напоями. Дійсно 50 грамів коньяку або горілки, що вживаються всередину, мають судинорозширювальні властивості, нормалізують кровопостачання внутрішніх органів і частенько допомагають врятувати життя при переохолодженні. Вживання алкоголю вище означених 50 грам, призводить до підвищеного розширенню кровоносних судин, оманливого, але приємного відчуття комфорту і тепла. Після всього настає підвищена тепло віддача і організм непомітно для людини починає швидко остигати. Як наслідок переохолодження неминуче.

Міф 10. Трохи пива досвідченому водієві не зашкодить

Навіть незначна концентрація алкоголю в крові призводить до змін у поведінці водія: порушується орієнтація в складній ситуації, знижується здатність до концентрації уваги, з`являється самовпевненість чи, навпаки, надмірна нерішучість, знижується координація рухів, сповільнюється адаптація після осліплення фарами зустрічного автомобіля, гальмується реакція і знижується здатність розрізняти кольори, порушується техніка поворотів.

Винуватцем автомобільних катастроф є не зловживання алкоголем, а елементарне його вживання (у 50% випадків).

. .

. .