10 міфів про коронавірус

Photo of author

By Тетяна Демко

10_mifiv_pro_koronavirus

Коронавірусна інфекція – перше про що ми чуємо і читаємо в стрічці новин. COVID – 19 – змусив говорити про себе всюди і звідусіль. Проте, чи все є правдою? Давайте спростуємо топ міфів про коронавірус з Уляною Супрун та Всесвітньою організаією охорони здоров’я.

На своїй офіційній сторінці в фейсбуці колишня в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, посилаючись на дослідження ВООЗ, спростувала і дала поянення щодо найрозповсюдженіших “народних” теорій і припущень щодо SARS-CoV-2.

МІФ 1. Тест з затримкою дихання.

Суть методу полягає в тому, що, якщо ви не можете витримати затримки дихання на 10 с, і під час або після цього почнеться кашель, задишка і інші респіраторні симптоми, то у вас вже розвинулися незворотні зміни в легенях і ви хворі. Звичайно, що це вигадки. Це абсолютно недостовірний метод, який , по суті, ні про що не говорить. Єдиним і точним тестом, що дає змогу підтвердити або спростувати коронавірусну інфекцію – це ПЛР – тестування.

МІФ 2. Захист алкоголем.

Спиртвмісні сполуки з витримкою не менше 70 об. дійсно вбивають вірус. Але тільки при застосуванні на поверхнях, або в складі антисептиків. Цей механізм “дезінфекції всередину” абсолютно не діє, якщо вірус встиг потрапити в слизові і кров. Навіть більше, алкоголь шкодить і завдає ще більшого удару по знесиленому організму.

Як надати першу допомогу при отруєнні алкоголем, ви можете дізнатись тут.

МІФ 3. Вірус руйнується під ультрафіолетом та сушками для рук.

УФ-лампи мають руйнівну дію на шкіру і провокують еритему, подразння. Як гадаєте, через який шкірний покрив швидше проникне збудник:суху і подразнену чи здорову? Звичайно, в першому варіанті всі двері для нього відкриті. Тому ультрафіолет не є методом захисту від COVID – 19.

Сушки для рук в свою чергу слугують розпилювачем вірусу в повітря на руки інших.

. .

. .

МІФ 4. Люди, що перенесли коронавірусну інфекцію не зможуть мати дітей.

На даний момент будь – яких наукових доказів щодо цього припущення немає. Звісно, при цьому захворювання рівень статевих гормонів зазнає змін, але треба врахувати , що це відбувається під час більшості патологічних процесів. Тай організм реагує вцілому і направляє всі свої сили на виживання – боротьбу з інфекцією. Тому робити такі гучні висновки і панікувати немає змісту.

МІФ 5. Розпилювання на все – все тіло антисептиків, спирту, хлоровмістних речовин і “купання ” в них вбиває вірус.

Це неправда. Якщо знову повернутися до МІФ 2, то можна дати таку ж відповідь. Навпаки, ці сполуки є досить агресивними середниками, що, при потраплянні на слизові, очі, дихальні шляхи, ділянки з тонкою шкірою чи іншими висипаннями, алергією викликають зворотній ефект – захворювання у вигляді дерматиту, алергії і т.д.

МІФ 6. Найкращий захист – часник, цибуля, перець.

На жаль, це не так. Такі продукти дійсно володіють імуностимулюючою дією, проте вони абсолютно не захищають від зараження, а, тим більше, не є панацеєю лікування, коли вірус вже проник всередину.

МІФ 7. Маска – лише для хворих.

Справа в тому, що інкубаційний період ( від моменту зараження до початку прояву перших симптомів ) триває до 14 днів. Тобто, весь цей час ви можете і не здогадуватися, що хворі. Тому маску потрібно носити без вийнятку всім.

МІФ 8. Вірус передається через укуси комарів.

Це не так. COVID – 19 поширюється повітряно – крапельним шляхом від людини до людини.

Міф 9. Вірус боїться високих і низьких температур.

На превеликий жаль, збудник коронавірусу стійкий до екстремальних температур на поверхнях і тим більше, проникнувши вже в людину. Тому купання в крижаній воді чи перегрівання в гарячій ванні не шкодять йому.

Міф 10. Коронавірус літає в повітрі.

Ця думка є абсурдною, бо маса збудника є вищою, ніж маса повітря. Тобто піля розпилення його при кашлі, чханні, він осідає на поверхні.

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил гігієни, соціальної дистанції і карантиних норм за рекомендаціями ВООЗ можуть уберегти вас від зараження на COVID – 19!

Використано матеріали ВООЗ.