ЄC дозволив використання ГМО

Photo of author

By admin

gmo-kukurudza

Скандальна генномодифікована кукурудза з хімічним захистом від шкідників, створена компанією Dupont, була відкинута 19 з 28 членів Євросоюзу, оскільки несе серйозну небезпеку для бджіл та інших комах.

П’ять країн проголосували за впровадження цього продукту, чотири утрималися.

Однак вага голосів країн ЄС прямо пропорційний числу населення, так що в кінці кінців Єврокомісія дозволила вирощування кукурудзи під маркою Dupont Pioneer TC1507.

Цей сорт кукурудзи був вперше дозволений до імпорту в Європу в 2005 році. На початку 2006 він був допущений до вживання людьми. І ось на цьому тижні ГМО-злак може вільно вирощуватися в країнах Євросоюзу. Французький політик Жозе Бов звинувачує Німеччину в цьому дозволі: представник найбільшої країни в ЄС утримався від голосування. Якщо б німці відмовилися від ГМО, можна було б створити абсолютну більшість. Він нагадав Комісії, що більша частина країн і 80 % населення ЄС не хочуть бачити ГМО-продукти на своїх столах.

Партія Зелених збирається висловити вотум недовіри Єврокомісії за цей неоднозначний крок і схилити чиновників до перегляду правил прийняття рішень. 77 членів Європарламенту займуться розробкою цього документа.

. .

. .