Загальне медичне страхування відіграє ключову роль у досягненні глобальної мети – ліквідації бідності, заявляє президент Світового банку Джим Кім Ен. Банк допомагає країнам, що розвиваються отримати кредити і технічну підтримку, необхідні для прийняття комплексу заходів по розширенню охоплення населення доступним медичним страхуванням.
Загальне медичне страхування відіграє ключову роль у досягненні глобальної мети – ліквідації бідності, заявляє президент Світового банку Джим Кім Ен. Банк допомагає країнам, що розвиваються отримати кредити і технічну підтримку, необхідні для прийняття комплексу заходів по розширенню охоплення населення доступним медичним страхуванням.
Кім виступив 14 січня на форумі у вашингтонському аналітичному Центрі стратегічних і міжнародних досліджень.
Сполучені Штати мають намір працювати зі своїми союзниками над викоріненням злиднів протягом найближчих двох десятиліть, заявив президент Обама у своєму зверненні «Про становище країни» в лютому 2013 року.
Кім порівняв зусилля, спрямовані на те, щоб переконати уряди вкладати кошти в розширення медичного страхування, з попередньою роботою активістів по підвищенню інформованості про ВІЛ/Снід. Він додав, що загальне медичне страхування дозволить поліпшити показники здоров’я населення та призведе до підвищення продуктивності і доходів.
Кім зазначив, що банк приділяє особливу увагу розширенню доступу до послуг охорони здоров’я для жінок з низьким рівнем доходу та їх дітей. Він також заявив, що завдяки американському фінансування банк планує в найближчі роки розширити зусилля з надання допомоги країнам з низьким рівнем доходу в залученні інновацій приватного сектору, які дозволять більшому числу громадян отримати медичну страховку.
«Не можна заганяти людей у злидні або тримати їх у злиднях, щоб оплатити медичну допомогу, якої вони потребують», – зазначив Кім, додавши, що лише 40% людей з низьким рівнем доходу в країнах, що розвиваються, мають доступ до базових послуг, таких як родова допомога, вакцинація, психологічна допомога, лікування гіпертонічної хвороби та діабету. Він також зазначив, що країни повинні зосередити увагу на санітарному освіті, забезпечення чистою водою і засобами санітарії і проведенні політики щодо обмеження споживання тютюну, поліпшення харчування і підвищення безпеки дорожнього руху.
В журналі Nature від 22 січня Джеймс Шелтон, науковий консультант Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), пише, що розвиваються, також можуть пропагувати такі правила, як миття рук, виділяти більше коштів на поліпшення харчування і сприяти поширенню недорогих екологічно чистих кухонних плит.
За словами Кіма, Світовий банк і Всесвітня організація охорони здоров’я разом стежать за прогресом країн у сфері надання послуг медичного страхування, приділяючи увагу доступності та якості надання послуг. Він зазначив, що Світовий банк також аналізує, як деяким країнам вдається поліпшити показники здоров’я населення більше, ніж іншим, і надає цю «доступну, застосовну і важливу інформацію вищим посадовим особам і фахівцям в області розвитку. Він зазначив, що банк прийшов до висновку, що для перерозподілу ресурсів, з тим щоб забезпечити надання послуг медичного страхування більшій кількості громадян і закріпити досягнутий успіх, необхідно сильне лідерство на національному та місцевому рівнях.
За його словами, банк з’ясував, що країни з будь-яким рівнем доходу, які домоглися найкращих результатів в розширенні охоплення страхуванням, «постійно вивчали», що відбувається в межах їх кордонів і за їх межами, і відповідним чином змінювали свої підходи.
«Всі повинні мати доступ до недорогих і якісних послуг охорони здоров’я», – заявив Кім.