Осінній раціон дитини: 20 необхідних продуктів

Photo of author

By nata

osinnii_racion_ditini

Збалансоване харчування особливо важливе восени. В осінньому раціоні дитини овочі повинні поєднуватися з м’ясними, молочними і борошняними виробами. Це необхідно для того, щоб дитячий організм засвоїв всі вітаміни по максимуму. Крім того, різноманітність на дитячому столі – це запорука гарного апетиту у дитини.

У добу дитина 7-14 років повинна споживати 80 г білків, 80-100 г жирів і не менше 300 г вуглеводів. І, звичайно ж, продукти харчування повинні містити вітаміни і мікроелементи.

20 найнеобхідніших продуктів в осінньому раціоні дитини

krupi

Осінній раціон дитини: гречка

Гречка справедливо називається царицею всіх каш, адже в ній міститься максимальна кількість мікроелементів, в порівнянні з іншими крупами, тому гречка обов’язково повинна бути в осінньому раціоні дитини.

Осінній раціон дитини: рис

У рисі міститься 8 найнеобхідніших дитячому організму амінокислот, а також фосфор, цинк, залізо, кальцій, калій і йод.

Осінній раціон дитини: вівсянка

Ідеальна каша для сніданку дитини – вівсянка. У ній міститься магній, необхідний для зміцнення нервової системи дитини, а також фосфор і кальцій для кісток.

yagodi_frukti

Осінній раціон дитини: ягоди

Осінні ягоди – обліпиха, журавлина і брусниця – джерело вітаміну С, необхідного для імунітету дитини напередодні вірусних епідемій.

Осінній раціон дитини: яблука

Як кажуть англійці, з’їдай одне яблуко в день – і забудь про лікарів. Яблука не тільки зміцнюють імунітет, але і виводять з організму шкідливі токсини. А печені яблука нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

Осінній раціон дитини: виноград

Багатий антиоксидантами і глюкозою виноград – важливий продукт осіннього раціону дитини. Тим більше що восени виноград максимально якісний і корисний.

Осінній раціон дитини: шипшина

Свіжозібрані плоди шипшини – це золотий запас для всієї родини, адже шипшина, багата вітаміном С, відмінно підвищує імунітет дитини.

ovochi

Осінній раціон дитини: морква та гарбуз

У моркві та гарбузі міститься велика кількість вітаміну А – каротину, який необхідний для зору дитини. Важливо заправляти страви зі свіжої моркви та гарбуза тваринними жирами – сметаною чи вершками, щоб каротин краще засвоювався дитячим організмом.

Осінній раціон дитини: картопля, квасоля і капуста

Вітаміни групи В, що містяться в картоплі, квасолі і капусті, зміцнюють дитячий імунітет і нервову систему, позитивно впливають на кровотворення. А восени в цих овочах, тільки зібраних з грядки, міститься максимум корисних речовин.

Осінній раціон дитини: цибуля і часник

У цибулі і часнику містяться фітонциди, які допомагають нашому організму боротися з вірусами. Тому ці овочі теж повинні бути в раціоні дитини, хоча і в невеликих кількостях.

myaso_riba

Осінній раціон дитини: м’ясо і риба

Вітаміни у дитячому харчуванні повинні бути не тільки рослинного походження. Також потрібні дитині жиророзчинні вітаміни і білки, що містяться в м’ясі та рибі.

Саме тваринні жири забезпечують зігріваючий ефект на людський організм в холод. Тому восени потрібно збільшити кількість м’ясних і рибних страв у раціоні дитини.

molokoprodukti

Осінній раціон дитини: молочні продукти

Молочні продукти потрібні в осінньому раціоні дитини, як джерело вітамінів А, Е, В2, В6, РР і кальцію, необхідного для формування скелета і зубів дитини. Особливо корисний сир і йогурти, приготовлені вдома з якісного ультрапастеризованого молока.

med_ta_gorihi

Осінній раціон дитини: мед

Осінній раціон дитини не може бути правильним без меду. Хіба що дитина – алергік. В інших випадках діти щодня повинні з’їдати хоча б пару ложок меду, адже в цьому продукті міститься просто море корисних мікроелементів.

Осінній раціон дитини: горіхи

Осінь – пора збору волоських горіхів. Тому в дитячому раціоні повинні бути ці корисні ласощі. У волоських горіхах багато вітаміну С, необхідного для зміцнення дитячого імунітету.

Але важливо пам’ятати, що горіхи – досить важкий і жирний продукт, тому вони необхідні дитині в помірній кількості.

Осінній раціон дитини: шоколад

Хороший, якісний, без домішок і різних Е-добавок шоколад – теж корисний продукт для дитини. Невеликий шматочок шоколаду підбадьорить дитину під час занять, зарядить енергією і стане відмінним перекусом між уроками.