Як не поправитися взимку

Photo of author

By nata

yak_ne_popravitisya_vzimku

Як не поправитися взимку – питання, яке починає хвилювати жінок, ледве тільки настануть перші холоди. Дійсно, за три місяці міжсезоння і морозів дуже легко набрати додаткову вагу, яку потім, на жаль, неможливо скинути так само швидко, як зимове пальто з плечей.

Питання, як не поправитися взимку, стає вкрай актуальним для будь-якої представниці прекрасної статі, ледь тільки настають перші холоди. Навіть якщо у цієї дами немає ні грама зайвої ваги.

Існує кілька способів, як не поправитися взимку, коли холодна пора наших широт провокує нас на споживання більш калорійної, зігріваючої їжі.

yak_ne_popravitisya_vzimku_voda

Спосіб №1, як не поправитися взимку: пийте воду!

Один з найбільш ефективних способів, як не поправитися взимку – це, як і влітку, пити багато води. Як правило, до зими кількість споживаної нами води різко зменшується – а значить, сповільнюється і обмін речовин. А це є однією з причин, чому ми набираємо вагу. Корисно буде знати, що заповнювати запаси води можна не тільки за допомогою рідини, але і за допомогою деяких продуктів, що містять вологу: морква, лосось на грилі, червона квасоля. Пийте воду (не менше 1,5л води), їжте продукти, що містять антиоксиданти і воду – в цьому випадку ви навряд чи наберете зайву вагу за зиму.

yak_ne_popravitisya_vzimku_izha_malimi_porciyami

Спосіб №2: їжте по годинах

Їсти потроху і строго по годинах – прекрасний спосіб не поправитися під час зими, оскільки таке харчування прискорює обмін речовин. Взимку світловий день змінюється, що незмінно позначається і на наших біоритмах. Звичка їсти на ніч і ігнорувати сніданок посилюється. На думку багатьох дієтологів саме подібний стиль харчування і є головною причиною зайвих кілограмів, набраних за зиму. Навіть не переїдаючи, а просто не дотримуючись елементарного режиму харчування, ми порушуємо природне вироблення гормону мелатоніну, який відповідає за міцний сон і належний обмін речовин. Виходить, що ми набираємо зайву вагу не через те, що їмо взимку більше, а тому, що їмо невчасно. Щоб це не сталося, необхідно буквально змушувати себе снідати, навіть не дивлячись на те, що за вікном ще непроглядна темрява.

yak_ne_popravitisya_vzimku_molokoprodukti

Спосіб №3: молоко – усьому голова!

За статистикою, взимку ми скорочуємо вживання молочних продуктів майже втричі. А все тому, що в холодну пору року ми намагаємося віддавати перевагу теплій, термічно обробленій, їжі. А ось сир, кефір, йогурти і саме по собі молоко відходять на другий план. А в молоці містяться всі необхідні для спалювання жиру мікроелементи: кальцій, магній фосфор. Як показали дослідження, саме наявність цих трьох компонентів значно прискорює процес розпаду жирових накопичень. Так на питання, як не поправитися взимку, можна з упевненістю відповісти – не ігнорувати вживання молока і молочних продуктів. У зимовий день оптимально з’їдати 2-3 порції знежирених молочних продуктів без наповнювачів.

yak_ne_popravitisya_vzimku_dihaite_myatoyu

Спосіб №4 як не поправитися взимку: дихайте м’ятою!

У зимовий період ароматерапія діє на нас особливо ефективно. Особливо ми чутливі до зігріваючих ароматів: ваніль, кориця, імбир, розмарин, лаванда, какао та інші. Деякі з пряних запахів здатні не тільки підняти настрій, підбадьорити і зігріти нас довгими зимовими вечорами, але і приборкати наш апетит. Чемпіоном серед таких ароматів є запах м’яти. Виявляється, якщо регулярно, а саме – кожні 2 години протягом дня вдихати м’ятний аромат, то їсти буде хотітися набагато менше і рідше. Як показали дослідження, щоденний раціон людей, що намагаються не поправитися взимку і користуються м’ятою для зниження апетиту, склав в середньому на 400-500 Ккал менше, ніж їх же добовий раціон без вживання м’ятного запаху. Аромат м’яти можна «добувати», вживаючи натуральну м’яту (в чай, або розтираючи листочок в руках), зі спеціальних ароматичних свічок і пахощів, а також у вигляді ефірної олії.