Як схуднути? Термодинаміка, біохімія, чи, все таки, психологія?

Photo of author

By Ольга Летнянчик

yak_shudnuti_termodinamika_biohimiya_chi_vse_taki_psihologiya

Якщо б ви розмовляли з фізиком про зайву вагу, то все виглядало б просто і логічно: енергія, що надійшла в організм з їжею, буде витрачена на підтримку життєдіяльності людського організму, решта піде «на запас» в жирову тканину. Рішення просте: енергія витрат має бути більшою за енергію надходження.

Розмова з біохіміком була б ще простішою: молекула жиру взаємодіє з киснем, в результаті утворюється вуглекислий газ і вода. Тобто, щоб схуднути, треба, щоб організм почав використовувати ці молекули, наприклад, при додаткових фізичних навантаженнях: ми видихаємо повітря насичене вуглекислим газом і з потом виводимо зайву воду.

С55Н104О6 + 78 О2 = 55 СО2 +52 Н2О

Біохіміки трохи би ускладнили життя всякими аеробними і анаеробними клітинними диханнями.

Медики, ендокринологи пояснили б гормонами і гіпоталамусом. Але усе це дуже відірвано від реальності, в якій схуднути важко!

Так, це не просто, а особливо на тривалий період. Людині необхідно за щось зачепитися, щоб втриматись. Адже, коли сидиш на дієті, сила волі свідомо бореться з апетитом і бажанням щось перекусити. А це постійні зусилля на придушення бажання їсти. Ми врешті решт виснажуємось і зриваємось: «згоріла хата, гори стодола!». Уявляєте постійне розчарування своєю недосконалістю?

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

З іншої сторони, боротьба всередині нашої голови починає жити своїм життям. Парадокс в тому, що ми підсилюємо образ їжі, уявляючи, як ми з нею боремось. Знаєте дитячу гру: тільки ніколи, ні при яких обставинах не думай про червоний холодильник. Так наше сприйняття не розуміє частку «не». Ми спочатку пригадуємо в уяві об’єкт, а потім відштовхуємось від нього, заперечуючи. Тобто, коли ми постійно притлумлюємо бажання поїсти, ми створюємо і прокручуємо образи їжі в голові. Постійна думка про піцу , і при нагоді піца матеріалізується 😉

Отже, тривалі зміни можливі лише за позитивної мотивації. Необхідно йти від дієти, проти чогось, в бік стилю життя за щось. Краще тримати в голові образ себе здорової, рухливої і задоволеної життям, що їсть свіжі овочі, чи улюблені фрукти ☺ Ага, і не забувайте про негазовану воду!!!

Автор: Летнянчик Ольга, лікар