Як зберегти здоров’я мозку?

Photo of author

By fersht

Один із найважливіших органів людського організму — мозок. Адже він керує усіма іншими органами і функціями нашого тіла. Усі ми знаємо: щоб мати здорове тіло, слід про нього піклуватися — правильно харчуватися, багато рухатися тощо. А як зберегти здоров’я мозку?

zdorovya_mozku

Чи можна подбати про мозок?

Фізична активність корисна не тільки для м’язів, а й для нашого мозку. Доведено, що мозок людини, яка веде активний спосіб життя, повільніше старіє. Фізкультура допомагає знизити ризик серцево-судинних захворювань, нормалізує тиск.

Безпосереднім тренуванням для мозку є розумова активність: багато читати, розв’язувати кросворди, головоломки, грати шахи, вивчати іноземні мови чи грати на музичних інструментах надзвичайно корисно для нашого головного органу.

Повноцінний здоровий сон важливий для всього організму. Нестача, порушення сну відображаються на імунітеті та загальному стані організму. Для мозку важливе також “перезавантаження”: під час сну він позбувається від продуктів обміну й оптимізує інформацію. Для різних вікових груп норми сну трохи коливаються, окремі індивіди потребують лише кілька годин для відновлення або навпаки не можуть відпочити повноцінно за той час, що інші. Але в середньому треба спати не менше 7 годин на добу.

На здоров’я мозку впливає довкілля: йому завдають шкоди забруднене повітря, вода, продукти харчування. Все це може призводити до інсультів, порушень розвитку нервової системи, нейродегенеративних розладів.

7947_mozok

Мозок варто берегти від травм. Серйозні травми голови внаслідок нещасних випадків або під час занять спортом можуть призводити до незворотних змін.

Негативно впливають на мозок алкоголь, куріння, неправильне харчування. Надмірне споживання солі та цукру можуть провокувати серцево-судинні захворювання. Харчування повинно бути збалансоване, містити овочі, фрукти, білки, цільнозернові продукти — усе це дуже корисно для мозку. У вашому раціоні повинні бути яйця, хліб із борошна грубого помелу, жирна морська риба, яблука, горіхи.

Бувають ситуації і стани, коли слід звернутись до лікаря. Не завжди проблеми з мозком очевидні для людини так, як це є з іншими органами. Варто вчасно проходити медичні огляди та звертатись по кваліфіковану лікарську допомогу.