Проект рішення Київради «Про надання дозволу на покупку в комунальну власність територіальної громади міста Києва страхової компанії» розроблений департаментом комунальної власності КМДА вже двічі розглядався бюджетною комісією, але схвалений не був.
За словами директора департаменту комунальної власності КМДА Дмитро Парфененко та директора департаменту охорони здоров’я КМДА Віталія Мохорєва, проект був розроблений з ініціативи київського градоначальника Олександра Попова. Документ передбачає, що КП « Житлоінвестбуд -УКБ », КП «Головний інформаційно -обчислювальний центру» та КП «Київське інвестиційне агентство» придбають у комунальну власність міста страхову компанію.
Розробники проекту на засіданні бюджетної комісії Київради 15.10.2013 стверджували, що страхове КП буде не прибутковим і зможе запропонувати киянам медичну страховку за дуже низькими тарифами – від 30 грн на місяць, чим і буде залучати клієнтів. На думку чиновників, купівля страхової компанії обійдеться місту дешевше, ніж створення нової. І це нібито навіть не потребуватиме фінансування з міського бюджету : купівлю компанії планується здійснити за рахунок коштів згаданих КП.
У пояснювальній записці до проекту йдеться, що запуск нового страхового КП прискорить впровадження програми добровільного страхування в Києві.
Міські депутати, втім, сильно сумніваються в тому, що нове КП стане конкурентоспроможним на ринку і не буде « тягнути» з міськбюджету кошти на здійснення своєї діяльності. Адже буквально на минулому засіданні міськради депутати створили робочу групу, яка покликана вивчити діяльність та фінансові показники численних міських КП, щоб ліквідувати в результаті збиткові і непотрібні підприємства.
Отож 15 жовтня члени бюджетної комісії і запропонували чиновникам з КМДА спочатку надати всі розрахунки і бізнес – план розвитку нового страхового КП.
Вчора на засідання цієї комісії чиновники принесли свій бізнес -план. Вони розповіли, що в нове страхове КП планується заманити близько 50 тис. клієнтів, які повинні будуть платити підприємству близько 80 грн на місяць ( зверніть увагу, що вже не 30 грн). За інформацією розробників проекту, такий розмір платежу точно буде являеться конкурентоспроможними, оскільки в середньому вартість медичної страховки в Києві стартує з 300 грн. на місяць.
По одному страховому випадку столичний Горздрав планує виплачувати киянам від 400 до 24 тис. грн. Лікування, природно, буде проводитися в комунальних лікарнях міста. При цьому, мовляв, за наявності у КП 10 тис. клієнтів, підприємство вже буде рентабельним – почне приносити 20 тис. грн доходу на місяць.
Але й на цей раз розробникам проекту не вдалося переконати членів бюджетної комісії, зокрема її главу – Романа Ярошенка. Він заявив чиновникам, що всі їхні аргументи не переконливі, і попросив привести на наступне засідання комісії їх потенційних конкурентів, щоб ті пояснили членам комісії, як страхове КП зможе з ними конкурувати.
Ярошенко також зазначив, що навряд чи послуги нового КП будуть користуватися попитом, адже зараз всі, мовляв, воліють страхуватися « в комплексі ».
Однак чиновників це, ймовірно, не зупинить, і вони продовжать дошкуляти членів профільної комісії Київради своїм « прожектом ».
За відомостями К V, у зв’язку з прийдешнім підписанням Україною угоди про асоціацію з ЄС, в країну хлине безліч процвітаючих європейських компаній, що спеціалізуються на медичному страхуванні. При цьому даний ринок почне активно розвиватися – альтернативи медичному страхуванню в питанні реформування вітчизняної охорони здоров’я все одно не існує.
У КМДА це прекрасно розуміють. Від того, ймовірно, Попов і вирішив, що мати підконтрольний профільне підприємство в такій ситуації йому не завадить. Адже, застосувавши адмінресурс, заробити на цьому полі цілком реально.
Комунальних медичних установ, керівництву яких можна дати вказівку працювати в першу чергу з певною страховою компанією, в Києві вистачає. Та й продати « правильні» медичні страховки численним працівникам бюджетної і комунальної сфери Києва для керівництва КМДА проблем не складе.