Зелень – це не тільки приправа для смаку. Вона сама по собі має безліч корисних властивостей. Недарма багато видів зелені застосовуються не тільки в кулінарії, але і в народній медицині.
У зелені велика кількість різних корисних речовин у високій концентрації. Особливо корисна зелень через антиоксиданти і низьку калорійність. Перелічені нижче види зелені по праву вважаються чемпіонами по корисності.
Зазвичай зелень літнє задоволення, але на сьогоднішній день її можна придбати у будь-якому супермаркеті. А щоб значно здешевити «зелені вітаміни» та бути певними у їх якості, можна вирощувати зелень круглорічно на підвіконнях ваших помешкань.
Корисна зелень: кріп
Одна з найпоширеніших кулінарних приправ. У 100 г кропу міститься 31 ккал, 100 мг вітаміну С і 35 мг калію, а також присутні нікотинова кислота, каротин, тіамін, рибофлавін і багато інших корисних речовин. Кріп підвищує імунітет і володіє протизапальними, седативними і спазмолітичними властивостями. Ця зелень незамінна для діабетиків, людей з підвищеним рівнем холестерину і при ожирінні, оскільки антиоксиданти і харчові волокна кропу зменшують рівень цукру і шкідливого холестерину в крові.
Корисна зелень: зелена цибуля
100 г зеленої цибулі містить денну норму вітаміну С і всього 19 ккал. При цьому на 90% цибуля складається з води, а на 10% з харчових волокон, каротину, ефірних олій, флавоноїдів, інших корисних мікроелементів і вітамінів. Специфічний різкий запах зеленій цибулі надає сірка, що міститься в ній. Зелена цибуля бореться з анемією, запаленнями, покращує травлення, знижує тиск. Цинк, фосфор і кальцій зеленої цибулі покращують стан зубів, волосся і нігтів. Також зелена цибуля давно відома, як сильний афродизіак.
Корисна зелень: базилік
Смачна та лікувальна зелень, незамінна при боротьбі із зайвою вагою. 100 г базиліка містить всього 23 ккал, а також каротин, рутин, таніни, вітаміни Р, K, B2, A, С і багато інших корисних макро- і мікроелементів, плюс – залежно від виду та ступеня свіжості – до 2% ефірних масел. Крім цього, базилік багатий клітковиною і містить навіть білки. Це відмінний природний антибіотик, що володіє дезінфікуючими, противірусними і антибактеріальними властивостями. Також діє як імуностимулятор і жарознижуючий засіб, який можна використовувати від лихоманки. Корисний при лікуванні всіх інфекційних і застудних захворювань, а також знімає спазми і благотворно впливає на травлення і шлунково-кишковий тракт в цілому. Базилік прямо показаний при астмі, оскільки зменшує запалення і полегшує дихання. Ще він корисний для кровообігу, стабілізує цукор в крові і сприяє розмиванню невеликих каменів у нирках. Нарешті, базилік уповільнює вікові процеси в організмі на клітинному рівні.
Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.
Корисна зелень: капуста
Незамінний продукт при схудненні. На 100 г капусти припадає всього 27 ккал – і цілий комплекс вітамінів та інших корисних елементів. Вітаміну С в капусті більше, ніж в апельсинах і лимонах! Ще в ній міститься унікальний вітамін U, який сприяє лікуванню виразкових хвороб, колітів та гастритів. Діючи як сечогінний засіб, капуста виводить шлаки і шкідливий холестерин. Також працює і як знеболювальний, протизапальний і загальнозміцнюючий засіб. Будучи потужним натуральним антиоксидантом, капуста послаблює негативний вплив вільних радикалів на організм і є ефективним засобом профілактики раку.
Корисна зелень: фенхель
Фенхель показаний людям, охочим схуднути, оскільки містить всього 31 ккал в 100 г і сприяє зниженню апетиту і виводу шкідливого холестерину. У ньому багато вітаміну C і цілий ряд корисних речовин, які зміцнюють серцево-судинну систему і діють як антиоксиданти та імуностимулятори. Ефірні олії фенхеля стимулюють роботу кишечника, виводячи токсини і шлаки. Вживання фенхеля допомагає при лікуванні анемії, респіраторних захворюваннях. Рекомендують фенхель і при підвищеній збудливості центральної нервової системи, безсонні, неврастенії. Особливо корисний жінкам, оскільки робить позитивний гормональний вплив і регулює менструальний цикл.
Корисна зелень: селера
Селера ідеально підходить для тих, хто хоче схуднути – вона містить всього 18 ккал в 100 г і вважається продуктом з «негативною калорійністю». Сечогінна дія селери дозволяє позбавитися від зайвої рідини і токсинів. До складу зелені входять вітаміни А, В, С, і Е, фолієва, аскорбінова і інші корисні кислоти, мінеральні солі і різні мікроелементи. Селера має загальнозміцнювальну, очищаючу і омолоджуючу дію, покращує метаболізм і травлення, а також дезинфікує і захищає від грибкових та бактеріальних хвороб. Селера також попереджає виникнення серцево-судинних хвороб, стабілізує і знижує рівень тиску і сприяє очищенню організму від солей, покращуючи водно-сольовий обмін.
Корисна зелень: петрушка
Всього 50 г петрушки задовільнять добову потребу організму у вітаміні С. Крім того, петрушка містить багато фолієвої кислоти, вітаміни В, А, РР, Е, бета-каротин, а також калій, фосфор, кальцій, магній, натрій, залізо і цинк. Селен, що входить до складу петрушки покращує зір та шкіру, нормалізує обмін речовин, сприятливо впливає на щитовидну залозу, статеву систему і шлунково-кишковий тракт. Петрушка допомагає захистити організм від артриту, анемії і атеросклерозу, покращує кровоносну систему.
. .
Цікаво також: Середземноморська дієта: 10 кроків
. .
. .