Шрот: користь та шкода

Photo of author

By Марина Павелець

shrot

Шрот – це знежирені насіння або горіхи олійних культур, які залишаються після віджимання олії.

Тільки технологія холодного віджиму, з використанням низьких температур, дозволяє отримати комбінацію двох ідеальних продуктів – і олії, і шроту, – які, по праву, можна називати живими.

Шроти, що залишаються після віджимання олії способом холодного віджиму, – це багате джерело амінокислот, поліненасичених жирних кислот, вітамінів і мікроелементів (калій, кальцій, магній, цинк), тому їх регулярне вживання корисне для нашого організму.

Найважливіший компонент шроту – харчові волокна, зокрема клітковина- є життєво необхідним елементом харчування для людини. Вона забезпечує нормальне функціонування травного тракту, так як покращує перистальтику кишечника і сприяє звільненню його від неперетравлених залишків їжі і токсичних речовин. Норма споживання клітковини для людини становить 30 – 40 г на добу. Як відомо, першим етапом оздоровлення організму є його очищення, і вживання шроту грає в цьому важливу роль.

Шрот з насіння амаранту

Дивовижне джерело “ідеального білка” ( “ідеальний білок” був теоретично розрахований вченими і є необхідним людині для повноцінного існування). Такий білок засвоюється повністю. Радимо вживати його студентам і школярам під час іспитів, людям, які відновлюють сили після важкої хвороби, спортсменам під час інтенсивних тренувань і змагань, породіллям і молодим мамам, які годують грудьми.

Протипоказання при вживанні: не рекомендується приймати при індивідуальній непереносимості компонентів продукту. З обережністю вживати при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, захворюваннях нирок і схильності до діареї.

Шрот кісточок винограду

Він містить антиоксидант – расверастрол, який надає омолоджуючу дію на організм людини. Расвератрол покращує функції мозку, пов’язані з навчанням і пам’яттю. Необхідно вживати як профілактичний засіб при варикозі і купорозі (розширених капілярах), целюліті, атеросклерозі.

Дія цієї добавки спрямована на профілактику захворювань вен і капілярів, включаючи венозну недостатність, варикоз вен, крихкість капілярів і захворювання сітківки ока.

Екстракт виноградних кісточок прискорює виведення радіонуклідів з організму людини, тому може використовуватися людьми, що проживають на території з радіоактивним забрудненням. Екстракт виноградних кісточок також необхідний для профілактики хронічних професійних отруєнь працівників з шкідливими для здоров’я умовами праці.

Екстракт виноградних кісточок:

  1. захищає і відновлює судини;.
  2. знижує тиск;.
  3. знижує шкідливий холестерин, захищає від атеросклерозу;.
  4. володіє потужними антиоксидантними властивостями;.
  5. захищає організм від несприятливих екологічних чинників;.
  6. знижує ризик розвитку серцево-судинних і онкологічних захворювань;.
  7. перешкоджає передчасному старінню. .

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Шрот з кунжуту

До складу шроту кунжуту входять: необхідні нашому організму незамінні вищі ненасичені жирні кислоти, целюлоза, пектини, фосфоліпіди, вітаміни F, C, B1, B2, PP, мінеральні речовини, мікро- і макроелементи: калій, кальцій, цинк, натрій, магній, мідь.

Потрапляючи в організм кунжутний шрот набухає і набуває здатності сорбувати і виводити з організму токсичні речовини, шлаки, надлишок холестерину, аміаку і жовчних пігментів.

Завдяки наявності пектинів відбувається процес захисту слизової оболонки від механічних і хімічних подразників, патогенної і гнильної мікрофлори, канцерогенних і шкідливих хімічних речовин (свинець, миш’як і ін.).

Вживання шроту кунжуту:

  1. знижує рівень цукру в крові;.
  2. підсилює жовчовиділення, нормалізує функції жовчовивідних шляхів;.
  3. підвищує число тромбоцитів і покращує згортання крові;.
  4. при ожирінні сприяє схудненню і зміцнює тіло;.
  5. контролює підвищену кислотність шлункового соку;.
  6. компенсує загальне виснаження організму;.
  7. допомагає при печії під час сечовипускання;.
  8. в бодібілдингу застосовується для збільшення м’язової маси;.
  9. використовується при недокрів’ї;.
  10. перешкоджає утворенню тромбів, відкриває закупорки вен.

. .

. .

Чим відрізняються висівки від клітковини?

Користь куті