На просторах інтернету можна знайти статті про ефективність приймання гормонів щитоподібної залози для схуднення. Звісно ж це нісенітниця, оскільки приймати гормональні препарати без призначення лікаря небезпечно. Чому ж це так?
Щитоподібна залоза – непарний ендокринний орган, масою всього 25-30 грам, розташований на передній поверхні шиї. Складається з двох бокових часток та перешийка, тому дещо нагадує метелик. В арсеналі цієї залози є потужні йодовані гормони – тироксин і трийодтиронін, які є регуляторами ледь не усіх основних процесів в організмі.
Щитоподібна залоза – функції
Основним завданням роботи гормонів щитоподібної залози є регуляція метаболізму. Ці гормони володіють складним багатогранним впливом на всі органи й тканини, на всі види обміну речовин:
- Вони стимулюють теплоутворення.
- Підсилюють окислювальні процеси в організмі.
- Підвищують поглинання кисню тканинами.
Тобто завдяки цим гормонам щитоподібна залоза регулює інтенсивність обміну речовин у всіх органах і тканинах нашого організму, зокрема, в складному механізмі регулювання обміну кальцію.
Дійсно тиреоїдні гормони впливають на основний обмін і їх виділення залозою чітко контролюється іншими, вищими структурами, такими як гіпофіз і гіпоталамус, розташованих у головному мозку. Концентрація їх в організмі має визначені межі норми й навіть при незначних відхиленнях створює значні проблеми у функціонуванні цілого організму. Тому при нормальній роботі залози, і нормальній концентрації гормонів додатковий їх прийом-заборонений. Це призводить до порушення встановлених зв’язків контролю, що спричиняє підвищення рівня гормонів у крові й всіх випливаючих з цього наслідків.
Симптоми підвищеного рівня гормонів щитоподібної залози
Проявляється підвищення рівня гормонів щитоподібної залози такими симптомами:
- Прискорений пульс.
- Прискорене серцебиття.
- Відчуття тривожності.
- Відчуття жару.
- Підвищена пітливість.
- Аритмія.
- Зниження маси тіла.
- Порушення менструального циклу.
У яких випадках призначають гормони для щитоподібної залози
Прийом гормонів є ефективним тільки у випадку підтвердженого гіпотиреозу, тобто при зниженні нормальної функції щитоподібної залози. Основні симптоми що супроводжують цей стан, є:
- Швидка втома, загальна слабкість.
- Набряклість.
- Сухість шкіри.
- Підвищена сонливість.
- Закрепи, метеоризм.
- Мерзлякуватість.
- Збільшення ваги.
- Загальмованість, зниження пам’яті та концентрації, апатія.
- Головний біль, запаморочення.
Часто хворі не зважають на ці симптоми, а звертаються за допомогою до лікаря з іншою скаргою – збільшенням щитоподібної залози. Підтвердити будь-яке порушення в роботі залози можна лабораторно дослідивши рівень гормонів в крові. Отже, для того щоб схуднути існує багато методів, але це аж ніяк не прийом гормонів щитоподібної залози. Якщо ж ви помічаєте вище описані симптоми або збільшення залози, обов’язково проконсультуйтесь з ендокринологом. Любіть себе і піклуйтесь про своє здоров’я правильно, розумний підхід-головна запорука успіху!