Все про целюліт та способи боротьби з ним

Photo of author

By fersht

Целюліт (гіноїдна ліподистрофія) – це більш естетичне питання, яке хвилює кожну жінку через зовнішній прояв цієї проблеми. Він передбачає зміни підшкірно-жирової клітковини, які, у свою чергу, провокують зміни рельєфу шкіри.

Виглядає целюліт як горбики на шкірі, але насправді він є майже у всіх, незалежно від віку. А все тому, що це є скупченням адипоцитів – жирових клітин, які саме й здатні накопичувати безпосередньо жир. Далі, через вже значний об’єм цих адипоцитів сполучна тканина стає жировою.

На кількість адипоцитів в організмі впливають індивідуальні особливості кожної людини, в тому числі й генетична схильність. Це є чинником і обмінних процесів у тканинах, і навіть різноманітних рис обличчя та форми тіла.

Лікування целюліту може бути тільки оперативним, а масажами або ж апаратними процедурами можна, хоч і суттєво, але лише зменшити його прояв.

celyulit_2

Як визначити стадії целюліту та його симптоматику

Такого роду проблема переважно з’являється у жінок. Частіше вона проявляється на сідницях, животі та стегнах, іноді – на руках. Перші ознаки притаманні періоду від 25 до 35 років. У чоловіків виникає значно рідше.

Симптоми

Симптоматика целюліту передбачає ефект апельсинової кірки і так звані горбики на шкірі. Дужче його видно, якщо стиснути шкіру пальцями. Але, при більш виражених стадіях усю симптоматику видно навіть на шкірі в звичайному, розслабленому стані.

celyulit_3

Стадії

Загалом, виділяють чотири стадії целюліту, які різняться своїм зовнішнім проявом:

  • Нульова стадія – характеризується відсутністю зовнішніх змін на поверхні шкіри.
  • Перша стадія – передбачає гладку шкіру на перший погляд, але з невеликими нерівностями при механічному стисканні (наприклад, коли людина лежить або ж стоїть).
  • Друга стадія – вже спостерігаються зміни (горбики) на шкірі навіть без її здавлення, у, скажімо так, спокійному стані.
  • Апаратні процедури – RF-ліполіз та ультразвуковий лімфодренаж. Завдяки тому, що апаратами проробляється вже більш глибокий, розташований під шкірою жировий шар, також активізується лімфодренаж. Один із найефективніших методів корекції целюліту.
celyulit_6

Методи боротьбі з целюлітом у домашніх умовах:

  • Дотримуватися здорового харчування та виключити з раціону всі некорисні продукти, в тому числі, які лише нарощують жирову тканину. Кисень та поживні речовини також важливі для організму у даному випадку для підтримки засвоєння білка, як структурного компоненту. В раціоні повинні переважати овочі та м’ясо, а також обов’язково варто дотримуватися водного балансу.
  • Відмовитись від шкідливих звичок та вести активний спосіб життя – долучити фізичні (краще аеробні) навантаження для зниження ваги та покращення лімфотоку.
  • Не забувати про догляд за шкірою завдяки різноманітним косметичним засобам, обгортанням, скрабуванню тощо. Всі такого роду засоби звичайно направлені на поліпшення обмінних процесів та також мікроциркуляції (наприклад, пару крапель ефірної олії, добавлені в креми від целюліту, точно покращать їх дію).
  • Робити самомасажі. Проводячи навіть самостійний так званий антицелюлітний у домашніх умовах масаж, наскільки це можливо, глибокі шари шкіри все одно будуть задіяні у тій чи іншій мірі. Особливо приділяйте увагу області живота, стегон та сідниць.
  • Приймати БАДи (але лише за призначенням лікаря) – задля підтримки організму та поповнення дефіцитів корисних речовин, для обміну речовим в цілому, ліпідно-жирового обміну, нормалізації гормонів, виведення зайвої рідини тощо.

Варто пам’ятати: всі вище перечисленні способи направлені на корекцію вираженості такої проблеми, як целюліт. Якщо говорити про його лікування в контексті того, щоб позбутися – то це лише хірургічні методи у вигляді ліпосакції.