Гіпертонія в даний час є захворюванням системи кровообігу, що найбільш часто діагностується у людей різного віку і статі. Розвитку гіпертонії сприяє сучасний спосіб життя, пов’язаний з неправильним харчуванням, низькою фізичною активністю і шкідливими звичками. Важливо знати, як розпізнати симптоми високого кров’яного тиску і що робити, щоб запобігти цьому захворюванню. Автоматичний тонометр допоможе вам своєчасно визначити небезпечні показники тиску і попередити розвиток серйозних патологічних станів.
Переваги автоматичних тонометрів
Для гіпертонії характерно періодичне або постійне підвищення артеріального тиску. Артеріальний тиск – це тиск крові на стінки артерій, по яких вона тече. Вени і судини постійно схильні до навантажень, тому тиск слід регулярно перевіряти за допомогою автоматичного тонометра. Існують механічні і напівавтоматичні моделі пристроїв, проте все більша кількість людей воліють повністю автоматизовані моделі. Їх переваги полягають в наступному:
- Простота використання. Щоб виміряти тиск автоматичним тонометром – досить правильно зафіксувати манжету на руці і натиснути на кнопку пуску. Прилад сам зробить всі необхідні вимірювання і виведе значення на дисплей.
- Багатофункціональність. Автоматичний тонометр – це міні-комп’ютер, який включає в себе безліч функцій. Опціонал залежить від конкретної моделі приладу, однак більшість приладів автоматичного типу мають функції індикації аритмії, здатні обчислити середнє значення вимірювань, мають голосовий супровід, показують дату і час.
- Точність. Результати вимірювання механічних або навіть напівавтоматичних тонометрів залежать від того, наскільки правильно користувач справив вимір. У випадку з автоматичними тонометрами – все максимально просто, а ймовірність зробити щось “не так” практично дорівнює нулю. Точність автоматичних тонометрів є еталонною і, хоч і має межі допустимих похибок, на сьогоднішній день є показовою.
Якщо вам необхідна домашня медтехніка, в тому числі тонометри, ви можете відвідати професійний ортопедичний салон Ортомедіка в вашому місті або заглянути на сайт нашого інтернет-магазину. В нашій мережі представлений широкий асортимент тонометрів, інгаляторів, небулайзерів, глюкометрів та іншої корисної медтехніки. Фахівці проконсультують вас з усіх питань і нададуть професійну допомогу у виборі.
Нормальний кров’яний тиск
Контроль артеріального тиску є надзвичайно важливим, оскільки дозволяє виявляти небезпечні аномалії в роботі кровоносної системи. Чим раніше вони будуть виявлені, тим оперативніше можна буде розпочати відповідне лікування. Однак вам необхідно знати, які правильні значення тиску і коли можна говорити про порушення.
При діагностуванні артеріального тиску враховуються систолічні і діастолічні значення, тобто максимальний верхній і нижній пороги. Оптимально, коли систолічний тиск не перевищує 120 мм рт. ст., а діастолічний коливається близько 80 мм рт. ст. Хоча допускаються невеликі відхилення:
- Гіпотонія: <100 мм рт. ст. / <60 мм рт. ст.
- Нормальний артеріальний тиск: 120 – 129 мм рт. ст. / 80 – 84 мм рт. ст.
- Нормальний високий тиск: 130 – 139 мм рт. ст. / 85 – 89 мм рт. ст.
- Гіпертонія 1 ступеня: 140 – 159 мм рт. ст. / 90 – 99 мм рт. ст.
- Гіпертонія 2 ступеня: 160 – 179 мм рт. ст. / 100 – 109 мм рт. ст.
- Артеріальна гіпертензія 3 ступеня: ≥ 180 мм рт. Ст. / ≥ 110 мм рт. ст.
Якщо ви погано себе почуваєте – перше, що повинно бути у вас під рукою – тонометр. Це обов’язкова медтехніка, яка завжди повинна бути у вашому домашньому арсеналі. Контроль тиску необхідний не тільки в моменті поганого самопочуття, але і в профілактичних цілях. Своєчасне попередження хвороби є величезним кроком на шляху до її ефективного усунення. Плануєте купити автоматичний тонометр? Чекаємо вас в магазинах Ортомедіка!