Найкорисніші продукти при варикозі

Photo of author

By Марина Павелець

varikoz1

Варикозне розширення вен – хронічне захворювання від якою страждають чоловіки та жінки, а їхній вік невпинно зменшується.

Як розвиваються серцево-судинні захворювання

Найчастіше це відбувається при наявності атеросклерозу, коли стінки судин, як чайник накипом, покриті відкладеннями з жирів, холестерину і солей. Судини в такому стані не можуть нормально пропускати кров, і кровотік стає утрудненим: звичайно, організму важко залишатися здоровим і працездатним.

До такої проблеми, як варикоз, багато людей ставляться «філософськи». Жінки нерідко вважають це захворювання косметичним недоліком, і думають, що достатньо приховати або замаскувати хворі вени, «щоб не псувати зовнішній вигляд»; багато хто продовжує носити взуття на підборах, і не збираються нічого змінювати. Подібне ставлення до себе загрожує серйозними проблемами зі здоров’ям, і самі «безневинні» з них – оніміння, набряки, потемніння шкіри, тяжкість в ногах і судоми. «Непривабливий» вид ніг з синіми, випирають венами – тільки «верхівка айсберга», а прогресуючий варикоз призводить до запалень, тромбофлебіту, виникнення трофічних виразок, тромбозів, тромбоемболії і кровотеч.

Впровадивши в свій раціон продукти, що сприятливо впливають на стан вен, ви надасте своєму здоров’ю неоціненну допомогу.

Дієта повинна бути спрямована на:

  • Зниження набряків.
  • Нормалізацію маси тіла.
  • Нормалізацію стільця (тому що запори теж сприяють розвитку варикозу і його ускладнень).
  • Зміцнення сполучної тканини, з якої складається судинна стінка.
  • Розрідження крові.

Продукти, які потрібно вживати при варикозі

Продукти, багаті вітаміном Е

Вітамін Е (токоферолу ацетат) ще називають «вітаміном молодості». Він зміцнює стінки судин, роблячи їх більш еластичними – а ще бере участь у формуванні колагенових та еластичних волокон міжклітинної речовини. Крім того, вітамін Е забезпечує регенерацію тканин і підтримує нормальний рівень згортання крові – що особливо в контексті профілактики розвитку тромбозів.

Вітамін Е міститься в таких продуктах: рослинні масла, лляне насіння, молоко, вівсяні пластівці, яєчний жовток, горіхи.

Продукти, багаті вітаміном Р

Вітамін Р (він же – рутин) – це ціла група рослинних біофлавоноїдів, які є ефективними антиоксидантами і володіють яскраво вираженою капіляроукріплюючою дією.

Рутин забезпечує еластичність судинних стінок, сприяє зниженню набряків і підтримці нормального кров’яного тиску, а також зміцнює стінки судин, перешкоджаючи їх руйнування.

Рутин міститься в таких продуктах: помідори, білокачанна капуста, виноград, плоди шипшини, зелений чай, грецькі горіхи, морепродукти, морська капуста.

Продукти, багаті вітаміном С

Вітамін С не тільки захищає наш організм в сезон застуд, але також зміцнює стінки судин (сполучну тканину) і сприяє зменшенню набряків. Одним словом, він просто незамінний при варикозі.

Вітамін С міститься в таких продуктах: шипшина, чорна смородина, брокколі, лимони, болгарський перець, ківі, апельсини.

Також актуальною є Середземноморська дієта: 10 кроків

Продукти, багаті клітковиною

Клітковина допомагає мінімізувати тиск, який чиниться на судини. Крім того, продукти, багаті харчовими волокнами, нормалізують роботу кишечника – що, в свою чергу, запобігає запорам. А, як вже було сказано вище, одна з цілей дієти при варикозі – нормалізація стільця.

Найбільше клітковини, зрозуміло, міститься в крупах і висівках. Найкориснішою крупою для людей з хворобами вен вважається гречка: вона є справжнім джерелом не тільки харчових волокон, а й вітаміну Р.

Продукти, багаті амінокислотами

Амінокислоти – це унікальні органічні речовини, які нормалізують внутрішньоклітинний обмін і сприяють нормалізації кровотоку.

Щоб заповнити дефіцит амінокислот в організмі, досить включити в свій раціон будь-які горіхи: волоські, кедрові, фундук і інші. Візьміть за звичку вживати хоча б одну жменю горіхів на добу – і ваші ноги скажуть вам спасибі!

Оптимальний питний режим

Також вкрай важливо дотримуватися оптимальний питний режим. В добу слід вживати близько 1,5 – 2 літрів рідини. Причому, більшу частину від загальнодобової норми – в першій половині дня, щоб не провокувати розвиток набряків.

Рідина, що вживається людиною всередину, теж певною мірою розріджує кров і перешкоджає утворенню тромбів. Однак надмірне вживання рідини може викликати набряки. Ось чому так важливо пити саме стільки води, скільки потрібно.

Продукти, які не рекомендують при варикозі

А тепер про те, чого слід уникати в раціоні. Адже правильне харчування – це, перш за все, відмова від прийому шкідливої ​​їжі:

  • Смажена, жирна, копчена і гостра їжа. Сприяє розвитку запальних процесів, робить кров більш густою.
  • Солона їжа (в тому числі, соєвий соус, соління й маринади). Про те, що сіль – це біла смерть, відомо вже давно. Надлишок солоної їжі шкідливий для кожної людини. Однак люди з захворюваннями венозної і лімфатичної системи страждають від солі більше за інших. Справа в тому, що сіль сприяє накопиченню рідини в тканинах – і, як наслідок, розвитку набряків. Особливо в нижніх кінцівках.
  • Кава і чорний чай високої міцності. Також сприяють збільшенню в’язкості крові і підвищують ризик тромбоутворення. Кров’яний тиск ці напої теж підвищують – і якщо сама людина від кави не спить і отримує задоволення, то його судини страждають і просять пощади. А саме, замінити міцну каву на зелений чай, який не гірше тонізує, але тиск не підвищує.
  • Кондитерські та хлібобулочні вироби. Сприяють швидкому набору зайвої ваги і запорів.
  • Алкоголь. Затримує рідину в організмі, провокуючи набряки і патологічну навантаження на вени.