Фреші: модно і корисно, а головне – правильно!

Photo of author

By Ілона

freshi_modno_i_korisno

Фреш – це свіжовичавлений сік не лише з фруктів та овочів, а й з ягід та різноманітних трав та городини. Безсумнівно, свіжі соки є дуже корисними, бо містять безліч вітамінів та корисних мікроелементів, а якщо фреш ще й з м’якоттю, то містить клітковину та пектин, які допомагають регулювати процес травлення.

Щоб фреші приносили користь, готувати та вживати їх потрібно правильно і в міру.

Оскільки під впливом повітря фреші здатні окислюватись і втрачати свої корисні властивості, то, зрозуміло, що вживати їх потрібно відразу після віджиму.

Починати пити фреші потрібно у невеликих кількостях, починаючи від 50 мл і розбавляти з водою в пропорції 1:1. Щоб краще засвоювався каротин в організмі, до фрешів з червоних, жовтих та помаранчевих овочів слід додати 50 г олії, або заїсти напій чимось жирним. Інші фреші рекомендують розбавляти яблучним соком в пропорції 1:2.

Слід пам’ятати ще одну річ: свіжі соки містять велику кількість органічної кислоти. Насамперед це стосується фруктів та ягід. Ці кислоти досить-таки негативно впливають на нашу травну систему і можуть спровокувати жовчогінну дію. Фреші не рекомендують вживати людям з гастроентерологічними захворюваннями та малим дітям, особливо до року. Кислі соки, такі як лимонний, яблучний, смородиновий, журавлинний протипоказані при виразковій хворобі та загостреннях гастриту чи панкреатиту. Соки з цих фруктів та ягід містять багато сполук, які здатні підвищувати кислотність та викликати печію.

fresh-korystj-3

Фреші не можна пити під час чи одразу після їжі. Цукор, який у великій кількості міститься у фруктах, сприяє процесам бродіння і може спричинити дискомфорт у шлунку. Найбільш корисно пити соки не менше ніж через годину після прийому їжі або між прийомами їжі. Пити соки на сніданок натщесерце дієтологи не рекомендують.

Перед приготуванням фрешу, продукти потрібно ретельно помити (краще це робити під протічною водою). А якщо залишити їх на 10-15 хвилин у воді, то з них вийде невелика частина нітратів та пестицидів. Потрібно пам’ятати, що чим довше фреш зберігається в холодильнику, тим менше залишається вітамнів, тому готувати потрібно стільки, скільки можливо випити за один раз. Метод приготування фрешу (чи це соковитискач чи тертка) на корисність не впливає, тому можна готувати будь-яким способом.

. .

. .

    Отже, основне про фреші:

  • Фреші не можна вживати на порожній шлунок, найкраще – між прийомами їжі.
  • Випити фреш потрібно відразу після приготування, бажано пити через соломинку.
  • Фреші з високим вмістом органічних кислот не можна вживати людям з проблемами травного тракту.
  • Фруктові фреші багатші на цукор і вітаміни, а овочеві – на мінеральні солі.
  • Кислоти, які містяться у свіжовичавлених соках можуть впливати на стан емалі зубів та викликати карієс, тому після їх прийому рекомендовано прополоскати ротову порожнину простою водою.
  • Фреші потрібно розбавляти з водою в пропорціях 1:1, до соків з червоних, жовтих та помаранчевих овочів треба додавати 50г олії рослинного походження.
  • Оскільки соки додають бадьорості, то збадьорити організм краще зранку.

. .

. .