Коли безпечно купувати кавун та диню

Photo of author

By Марина Павелець

kavun1

Кавуни та дині, які сьогодні можна купити в будь-якому продуктовому магазині або на ринку, зросли в неприродних тепличних умовах, а тому можуть містити надлишок нітратів, і точно не володіють справжнім смаком прогрітих на сонці баштанних плодів.

Чим відрізняються тепличні кавуни

Тепличні плоди не можна назвати шкідиливими, адже вони проходять перевірку у відповідних лабораторіях, де визначають рівень нітратів. Відзначимо, що допустимий рівень нітратів у баштанних культурах – 60 мг / кг. Випадки, коли він є значно перевищений одиничні, проте з впевненістю можна сказати що при вирощуванні плодів у теплицях використовують значно більше нітратів в порівнянні з плодами, які дозрівали під сонцем. Крім того, кожен споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують лабораторні дослідження на безпеку пропонованого продукту.

Коли краще купувати кавун та диню

Будь-які овочі, фрукти, ягоди потрібно купувати по сезону, коли вони дозрівають. Для динь і кавунів – це серпень-вересень. Тоді вони принесуть найбільше користі для організму. Зараз продають тепличні кавуни і дині. Вони якщо і не шкідливі, то не мають тієї кількості корисних елементів, які можна отримати від класичного кавуна і дині.

. .

. .

Які кавуни краще не купувати

Не варто купувати розрізані кавуни, тим більше торгувати нарізаними баштанними плодами заборонено. Такі розрізані кавуни небезпечні не тільки можливим перевищенням вмісту нітратів, а й бактеріальним забрудненням, які можуть викликати харчове отруєння.

Також потрібно звертати увагу на місце, де їх продають . Місце торгівлі має бути огородженим і під навісом. До того ж, баштанні, які продаються вздовж дороги, всього за кілька годин вбирають в себе важкі метали, що містяться в автомобільних вихлопах і стають непридатними для споживання.

. .

. .