Як правильно їсти фрукти?

Photo of author

By Ілона

yak_isti_frukti

Фрукти, мабуть, найбільш універсальна їжа. Їх можна їсти замість закуски, їсти як десерт, з’їдати до їжі в натуральному вигляді чи робити з них соки, проте більше користі буде тоді, коли їсти фрукти у чистому вигляді.

Фрукти, спожиті після основного прийому їжі, взаємодіють з нею і починають бродити та закисати. Тому рекомендують робити перерву після їжі 2-5 годин, в залежності від того, що ви щойно з’їли. Краще за все їсти фрукти на сніданок, до обіду та в перервах між їжею (робити перекус). Будь-який прийом їжі добре починати з фруктів, а не навпаки. Якщо їсти фрукти на голодний шлунок за 30 хвилин до їжі, то вітаміни будуть краще засвоюватись та позитивно впливати на вашу вагу.

Жорстоких правил щодо споживання фруктів немає, проте є декілька моментів, на котрі слід звернути увагу, щоб отримати від фруктів якнайбільше користі.

poradi_frukti

    Як отримати від фруктів максимум користі?

  1. Не їсти фрукти на повний шлунок. Їсти фрукти можна в будь-який час доби, та тільки не після їжі.
  2. Після того як ви з’їли будь-який фрукт, зачекайте 30 хвилин перед тим, як з’їсти ще щось інше.
  3. Фрукти корисно їсти в першій половині дня. Вони плавно піднімуть рівень цукру в крові та «розбудять» травну систему після сну.
  4. Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

  5. Старайтесь не їсти фрукти з тими продуктами, що важко перетравлюються.
  6. Банани та авокадо відносяться до тяжкої їжі, тому краще не їсти їх на ніч. Краще їсти ці фрукти в якості перекусів, коли травна система буде готова прийняти їх і при цьому буде час їх перетравити.
  7. Краще їсти свіжі фрукти ніж заморожені, а тим більше консервовані – вони містять багато цукру, а часто й хімічні домішки і при цьому втрачають практично усі свої корисні властивості.

Слід звернути увагу ще й на те, що за один прийом їжі корисно з’їдати фрукти одного виду, а не поєднувати різні. Якщо ви хочете з’їсти декілька плодів відразу – це нормально, але краще, якщо це будуть плоди одного типу. Не варто, наприклад, змішувати солодкі м’ясисті фрукти з цитрусовими. Крім того, не слід поєднувати конфліктні продукти: після йогурту не можна їсти цитрусові, тому що такі комбінації погано відображаються на роботі шлунку та можуть викликати його розлади.