Пунктирне харчування – ефективний спосіб «розбудити» свій обмін речовин.
У питаннях схуднення кожна жінка, незалежно від віку і ваги, вважає себе експертом. Багатьом з нас здається, що ми точно знаємо, як правильно худнути, а те, що результат видно явно не на кожній фігурі – так справа просто в відсутності сили волі. Насправді це зовсім не так. Як правило, ми знайомі з побутовими методиками, заснованими на необхідності харчових обмежень, теорією фізичних навантажень, однак на перевірку неправильно робимо більшість вправ з комплексу, і свято віримо в чудеса начебто кодування або 25 кадру для схуднення. За межами нашої уваги залишаються професійні методики, такі як пунктирне харчування.
Що таке пунктирне харчування?
Пунктирне харчування – це особливий стиль дієти, заснований на чергуванні звичайних по режиму харчування днів з розвантажувальними періодами. Незаперечний плюс цього підходу в тому, що таким чином ми самі створюємо найбільш сприятливі умови для того, щоб організм самостійно прискорив свій метаболізм.
Пунктирне харчування є давно відомою професійною методикою. В даний час вона активно використовується в спорті, а значить, відмінно підійде тим, хто віддає веде активний спосіб життя і має помірні фізичні навантаження.
Відразу варто обмовитися, що якщо ви будете сприймати пунктирне харчування як чергування «завантажувальних» і розвантажувальних днів, у вас нічого не вийде. Калорії доведеться рахувати в кожен з днів цього періоду, однак триватиме він буде недовго – дієтологи не рекомендують «сидіти» на пунктирному харчуванні довше 2-3 тижнів і частіше 1 разу на рік.
Також актуальною є Середземноморська дієта: 10 кроків
. .
Звичайні і розвантажувальні дні пунктирного харчування
Говорячи про пунктирне харчуванні, ми говоримо про дієту з індивідуальним підходом. Розрахунок потрібної вам добової норми калорій проводиться за наступною схемою: бажану вагу множите на 30 (або 33, якщо плануєте займатися фізичними навантаженнями). Отримана цифра – кількість калорій в «звичайні» дні, її третину (або 2 третини для тих, хто займається) – в розвантажувальні.
Звичайні дні
У звичайні дні харчування за даною методикою варто дотримуватися стандартних рекомендацій: відмовитися від жирного, гострого, солоного. Краще утриматися від здоби та інших солодощів, а також калорійних напоїв, навіть негазованих. Якщо у вашому житті є місце фізичних навантажень, краще призначити їх на першу половину «звичайного дня» – так організм отримає від тренування значно більше користі.
Розвантажувальні дні
Як вже було сказано вище, в розвантажувальний день доведеться обійтися 1 або 2 третинами раціону звичайного дня, але будьте чесні з собою – 2/3 зобов’язують вас до повноцінного тренування, а не до неквапливої пішої прогулянки по свіжому повітрю. Дієтологи рекомендують «розвантажуватися» за допомогою нежирного м’яса і овочів, приготованих на пару, так буде набагато корисніше. Для розвантаження ви можете використовувати знежирений кефір (2 л), 1,5 кг несолодких фруктів, 1 кг нежирного м’яса або риби, 1 кг огірків або 800 г каші, приготовленої на воді;
Перший день (звичайний):
- Сніданок: вівсяна каша з додаванням ягід, п’ємо несолодкий чай з тостом;.
- Обід: курячий суп, овочевий салат і парові котлети;.
- Вечеря: овочеве рагу і шматочки відвареного м’яса.
Другий день (розвантажувальний):
- Випиваємо 2 л 1% -ного кефіру;.
- Напій попередньо ділимо на 5-6 порцій.
Третій день (звичайний):
- Сніданок: їмо сир, запиваємо все чаєм;.
- Обід: нежирний борщ і відварений рис з м’ясом;.
- Вечеря: салат зі свіжих овочів і вегетаріанським фаршированим перцем.
Четвертий день (розвантажувальний):
- З ранку до вечора з’їдаємо до 1,5 кг яблук;.
- П’ємо воду.
П’ятий день (звичайний):
- Сніданок: паровий омлет і чай;.
- Обід: суп зі скибочкою хліба, запиваємо компотом;.
- Вечеря: тушковані овочі з м’ясом.
Шостий день (розвантажувальний):
- Харчуємося свіжими огірками (1 кг);.
- На забуваємо пити воду.
Сьомий день (звичайний):
- Сніданок: йогурт, бутерброд з сиром і кавою або чаєм;.
- Обід: суп з фрикадельками, з’їдаємо порцію салату з овочів;.
- Вечеря: відварена картопля і шматочок риби.
Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.
. .