Основне правило дієтології – їсти 5-6 разів на день, але маленькими порціями. Насправді ж буває дуже важко відмовитися від звичної кількості їжі, і зменшені порції не вгамовують відчуття голоду, викликають поганий настрій і пригнічений стан. Щоб обдурити організм, вдаються до різних хитрощів: їдять з посуду меншого розміру, купують тарілки світлого кольору, щоб візуально збільшити простір на них, п’ють велику кількість води перед прийняттям їжі. Одним такі хитрощі допомагають, але хтось продовжує мучитися від почуття голоду. Таким людям може допомогти вольюметрика.
Вольюметрика (від англ. Volume – об`єм) – програма схуднення, спрямована на правильний розподіл кількості їжі в страві і зниження калорійності. Таким чином не потрібно знижувати обсяг їжі, вони продовжують харчуватися в тому ж режимі, що і раніше, зміниться якість страв і їх склад. Якщо дотримуватися системи кілька тижнів, можна не тільки позбутися від пари кілограм, а й очистити організм від шлаків, що накопичилися.
Головний принцип вольюметрики
Заміни звичайну їжу такою, що смачна і допоможе тобі схуднути.
Це дуже просто. Для експерименту візьміть тарілку і накладіть порцію, яку зазвичай їсте. А тепер заберіть половину порції, і на місце, що звільнилося покладіть таку ж кількість свіжих овочів або фруктів. Усе. Таким чином, калорійність вашої порції впала майже в два рази, абсолютно не втративши в об`ємі, а кількість клітковини різко зросла. Вольюметрика радить чинити так з будь-якими продуктами, які складали базис вашого харчування, якщо ви не могли з ними схуднути.
Також актуальною є Середземноморська дієта: 10 кроків
. .
Основні правила вольюметрики
- Овочі, які будуть доповнювати порцію їжі, не повинні містити багато крохмалю – варто обмежити вживання картоплі, кукурудзи і гарбуза.
- Висококалорійні продукти необхідно замінити продуктами з низькою енергетичною цінністю (наприклад, роль цукру, має калорійність 400 ккал на 100 г, можуть зіграти сухофрукти, середня енергетична цінність яких дорівнює 250 ккал).
- Сіль варто різко обмежити, оскільки вона перешкоджає виведенню рідини з організму – необхідно відмовитися від копченостей і солінь, а їжу замість солі можна присмачувати прянощами або лимонним соком.
- Майонез і кетчуп краще всього замінити нежирним йогуртом.
- Кашу на молоці краще не готувати – бажано використовувати лише воду.
- Роль цукру зіграє мед.
Добова норма споживаних калорій не повинна перевищувати 1200 ккал.
Скласти для себе низькокалорійне меню може практично кожен, ми ж дамо кілька практичних рекомендацій:
- Почнемо з сніданку: доповніть свій звичайний сніданок солодкими фруктами, які повинні складати близько ½ обсягу спожитої їжі. Цукор для чаю замініть медом, а замість молочної каші, зваріть кашу на воді. В якості компенсації за ці обмеження можете дозволити собі з’їсти невеликий шматочок шоколаду, але поєднуйте його з фруктами.
- Організуйте собі перекус: нежирний йогурт, фрукти, невелика кількість сиру.
- Візьміть за правило готувати на обід нежирний овочевий суп, який подарує вам відчуття насичення без зайвих калорій. На друге ви можете собі дозволити звичайну порцію м’яса або риби з гарніром, але приготуйте продукти правильно: овочі, м’ясо і рибу краще відварити, запекти, приготувати на пару. Деякі овочі можна їсти і в сирому вигляді.
- Якщо між прийомами їжі вам захотілося перекусити, сміливо втамовуйте голод фруктами, хлібцями з цільного зерна, невеликою кількістю сиру, йогурту або сиру. З напоїв рекомендуються соки, зелений чай, молочно-фруктові коктейлі.
- Вечерю потрібно з’їдати як мінімум за дві години до сну. Не рекомендується вживати на вечерю жирну, важку, смажену їжу. Намагайтеся, щоб половину порції обов’язково складали тушковані овочі.
.