Здорова печінка — запорука здоров’я всього організму

Photo of author

By fersht

Останнім часом ми багато чуємо про препарати для печінки. І це закономірно. Адже в сучасних умовах саме цей орган бере на себе перший удар усіх несприятливих умов: від нездорового харчування, алкоголю, поганої води до загалом несприятливого навколишнього середовища і стресів. А без нормально функціонуючої печінки організм не може існувати.

Звичайно, найоптимальніший спосіб зберегти здоров’я цього та інших органів — дотримуватися принципів здорового способу життя. Але іноді це майже неможливо. Саме тоді варто завітати на https://aptekar.ua/preparaty-dlya-lecheniya-pecheni. Адже саме тут обирають будь-який гепатопротектор, який випише вам лікар.

anatomical-2261006_1280

Печінка — орган, який страждає найбільше

В організмі людини печінка виконує декілька життєво важливих функцій, зокрема:

— знешкодження різноманітних шкідливих речовин, які потрапляють до організму (алергени, отрути, токсини);

— забезпечення організму глюкозою шляхом перетворення вільних жирних кислот, амінокислот, гліцерину та інших речовин на глюкозу;

— накопичення важливих для організму енергетичних резервів у вигляді глікогену та регуляція вуглеводного обміну;

— накопичення та зберігання деяких важливих вітамінів, зокрема А, D, B12, а також мікроелементів заліза, міді та кобальту.

Захворювання печінки може спричинити не лише нездоровий спосіб життя, а й різноманітні віруси, які приводять до таких захворювань, як гепатит. Деякі з них успішно піддаються лікуванню, а деякі, на жаль, поки невиліковні. У будь-якому разі варто суворо дотримуватися правил гігієни та користуватися контрацептивами, які унеможливлюють зараження.

Надмірне вживання алкоголю та наркотиків може призвести до ще одного невиліковного захворювання печінки — цирозу. Тож варто дотримуватися помірності та не перевищувати гранично допустимі дози вживання алкоголю на добу. А за можливості — взагалі виключити його з раціону.

Останнім часом надзвичайно поширеними стали онкологічні захворювання печінки. Запорукою успішного лікування таких захворювань є вчасна діагностика. Тож варто регулярно проходити медичний огляд з УЗД цього важливого органу. Бажано робити це щорічно, а за рекомендацією лікаря — ще частіше.

Деякі запальні захворювання можуть призвести до виникнення кіст печінки. Вони піддаються лікуванню, але також важливе суворе дотримання рекомендацій лікаря та режиму вживання ліків, дотримання відповідної дієти. Якщо вам виписані препарати для лікування або профілактики захворювань печінки, завітайте до мережі аптек «Віталюкс», «Аптекар» — саме тут вибирають все необхідне для лікування, зекономивши час і гроші.

А щоб довше зберегти свою печінку здоровою, варто дотримуватися правильної дієти (уникати надмірної кількості спецій та копченої їжі). Також не варто припускатися довгих періодів голодування — частіше робіть корисні перекуси, наприклад, споживаючи грінки з житнього хліба. Також важливо вживати достатню кількість свіжих сезонних овочів.

liver-3026639_1280