Користь червоного вина

Photo of author

By Марина Павелець

vyno-koryst

В багатьох країнах червоне сухе вино є національним напоєм, який люди вживають щодня. Зараз так багато говорять про користь вина для здоров`я та загального самопочуття. Сьогодні дізнаємося як потрібно вживати цей чудовий напій, щоб отримати від нього максимальну користь для організму.

Червоне вино – це натуральний продукт, отриманий в результаті бродіння чорних сортів винограду.

До складу червоного вина входять такі макроелементи як натрій, калій, кальцій та магній, а також мікроелементи: залізо, селен, мідь, цинк.

Користь червоного вина

Завдяки такому “букету” червоне вино має чудодійний вплив на діяльність серцево-судинної системи: розширює судини, знижує рівень шкідливого холестерину, запобігає розвитку атеросклерозу.

Магній та калій посилюють серцеву мускулатуру.

Не менш позитивно діє вино і на склад крові: збільшує кількість еритроцитів, підвищує рівень гемоглобіну (знижує ризик розвитку анемії), виводить радіонукліди і зменшує густоту крові.

Вживання червоного вина надає стимулюючу дію на травний тракт: підвищує апетит, посилює секрецію залоз, сприяє підтримці нормального рівня кислотності в шлунку, підсилює вироблення жовчі.

У вині знайдено таку речовину, як ресвератрол, який приголомшив світ своїм впливом на організм людини.

Ресвератрол – натуральна речовина, що виділяється з винограду. Вона пригнічує новоутворення, розвиток і прогресування ракових клітин. Працює в якості прекрасного терапевтичного препарату для блокування запалень, виразкових формувань і деяких інших небезпечних утворень у внутрішніх органах людини.

vyno-korystj

Потрібно пам`ятати, що такий ефект на організм спостерігається тільки у випадку, якщо вживати щоденно вино до 50 мл.

Також актуальною є Середземноморська дієта: 10 кроків

. .

Шкідливий вплив на організм надмірного споживання вина

Щоденна доза червоного вина більше 50 мл є токсичною для нашого організму:

  • Вино містить безліч алергенів, таких як фрукти, дріжджі, пилок, а також гістаміни – сполуки, що викликають кропив’янку, свербіж шкіри, чхання, спазми бронхів і інші симптоми алергії .
  • Діоксид сірки, що використовується у виноробстві для пригнічення росту винних дріжджів, може викликати у хворих на астму напади задухи.
  • Поліфеноли червоного вина можуть викликати напади мігрені у людей, схильних до даного захворювання.
  • При частому вживанні алкоголю ферментативний обмін речовин сповільнюється і токсичний продукт розщеплення алкоголю – оцтовий альдегід – накопичується в печінці, що з часом може викликати серйозні захворювання, в тому числі цироз.

Людям, що страждають виразковими ураженнями гастродуоденальної області, на ішемічну хворобу серця, а також панкреатитом, цирозом печінки і депресіями, вагітним вживання червоного вина однозначно принесе шкоду і повністю протипоказано.

. .


. .

Nulla id sem libero

Омега 3 жирні кислоти – користь для організму