Чим корисні персики?

Photo of author

By Ілона

persiki_korist

Попри те, що персики мають чудовий смак, вони ще й дуже корисні.

Корисні властивості персиків

В першу чергу, користь персиків проявляється в тому, що вони мають багатий вітамінно-мінеральний склад. В них містяться вітаміни А, В, С, Е, К, а також мінерали: кальцій, залізо, магній, фосфор, калій, натрій, цинк, марганець, фтор та селен. Тому, якщо вживати персики, – не страшні авітаміноз та інші недуги від нестачі вітамінів та мінералів.

Хоча на смак персики й солодкі, вуглеводів у них практично нема, жирів – немає зовсім; основну частину становить вода, тому вони некалорійні і їх вживання не відобразиться на фігурі.

Персик, як і будь-який фрукт, що має яскраве забарвлення, містить велику кількість бета-каротину, який в організмі людини перетворюється на вітамін А і сприяє зміцненню зору, відновленню клітин шкіри, волосся, нігтів.

. . . .

Високий вміст калію в персиках говорить про те, що його можна вживати у якості профілактики та лікування серцево-судинний захворювань. Також калій, разом з натрієм, регулює водяний баланс організму. Калій допоможе позбутися здатності до утворення набряків.

persiki

Антиоксиданти (вітаміни А, С, Е) добре впливають на стан клітин організму, захищаючи їх від пошкоджень і раннього старіння, в тому числі клітин шкіри, волосся, нігтів.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

Клітковина, що міститься у персиках сприяє стимуляції роботи шлунково-кишкового тракту, а також здатна прискорювати обмін речовин, створюючи на нього навантаження (в позитивний бік), а це допомагає у боротьбі із зайвою вагою.

У персиках містяться органічні кислоти (винна, яблучна, лимонна), які мають властивість збільшувати апетит, сприяють кращому засвоєнню їжі.

Вживання персиків допомагає зняти емоційну та нервову напругу. Добре впливає вживання персиків на здоров’я вагітних, дітей та підлітків, а також для людей, що страждають від пониженої кислотності.

Протипоказання та шкода персиків

Знизити кількість персиків в раціоні харчування або взагалі відмовитись від них необхідно у таких випадках:

  • при наявності алергії.
  • людям, що страждають від цукрового діабету.
  • людям, схильним до ожиріння.
  • тим, у кого підвищена кислотність.

Також слід пам’ятати, що велика кількість персиків у раціоні, може призвести до розладів кишківника.