Виноград – їжа богів. Або користь та шкода винограду

Photo of author

By nata

vinaograd-izha_bogiv

Цікаво, але дикий виноград існував ще на зорі появи людства. Тому не дивно, що саме ягоди рослини, що відноситься до роду Vitis (Виноградові) мають таку значну історію. До речі, ще в I ст. нашої ери древні греки, обробляючи виноград, відкрили його цілющі властивості і розробили чудову систему лікування – ампелотерапію. Сьогодні ж ягоди винограду використовуються в дієтичному харчуванні, в косметологічній і фармацевтичній промисловості.

Користь винограду для організму людини

Виноград поряд з відмінними смаковими характеристиками володіє настільки високою поживністю (0,7-1,0 ккал / кг), що його вживання рекомендується людям у виснажливий період реабілітації. Крім того, винограду притаманні протизапальні та муколітичні (розріджують мокротиння) властивості, завдяки чому його бажано включити в меню людей, які страждають від хронічних бронхітів.

Регулярне споживання ягід покращує всі значимі показники крові, сприяє підвищенню гемоглобіну. А враховуючи те, що виноград є справжнім джерелом незамінних мікроелементів, включаючи кремній, залізо, фосфор, цинк, кальцій і життєво необхідних вітамінів (групи В, С, Р і РР), його можна використовувати для підвищення захисних функцій організму, поліпшення опірності хворобам і заповнення життєвих сил.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

Виноградна дієта показана і тим, хто має в анамнезі такі діагнози як панкреатит і холецистит виключно через те, що виноград провокує виділення жовчі, а це, відповідно, дозволяє очистити організм. Виноградні кісточки містять антиоксиданти, які перешкоджають окисленню холестерину, блокуючого судини. Незамінний виноград і при хронічних запорах. Однозначно, користь і шкода винограду для організму людини є тим крихким балансом, який допомагає продовжити молодість без шкоди для здоров’я.

Шкода винограду для організму людини

Виноград містить величезну кількість цукру, що унеможливлює його споживання тими, хто хворіє на цукровий діабет. Не рекомендується включення винограду в раціон і людям, які борються з проявами ожиріння, цирозу печінки, гіпертонії. Через те, що ягоди містять високий відсоток винної та яблучної кислот, виноград протипоказаний при виразкових хворобах, стоматиті і карієсі. Обережно потрібно підійти до питання вживання виноградних ягід під час вагітності.

Як вибрати виноград?

Виноград повинен бути з цілими виноградинками, без гнилі, гілочка повинна бути зеленою, а не коричневої, виноградинки повинні бути пружними, що не м’якими.

Як зберігати виноград?

Краще їсти виноград свіжим, але за кілька днів в холодильнику з ним нічого не трапиться.

Як вживати виноград?

Виноград потрібно вживати в помірних кількостях, бажано в день не більше одного грона, якщо гроно занадто велике (близько 1 кг), то краще з’їсти за день не більше 300-500г винограду. У свіжому вигляді виноград віддає всі корисні речовини, можна також вживати його у вигляді свіжо приготованого соку. І не забувайте його ретельно промити, а краще обдати окропом.

Важливо пам’ятати, що користь винограду проявиться лише в тому випадку, якщо Ви не маєте протипоказань до його вживання, якщо його правильно вибрати, зберігати і вживати.

. .

Цікаво також: Середземноморська дієта: 10 кроків

. .

. .