Кабачок: користь та шкода

Photo of author

By Ілона

kabachok_korist_i_shkoda

Кабачки, особливо коли вони ще молоді, без перебільшень можна назвати природніми ліками.

Корисні властивості кабачків

Кабачок – дуже корисний овоч, він легко засвоюється і добре впливає на травну систему та здоров’я шкіри. Користь кабачків знайшла застосування у різних сферах. Насіння кабачків активно застосовують у сучасній косметології, як компонент кремів, які впливають на роботу жирових залоз. Народна медицина рекомендує використовувати відвар з квіті кабачка для лікування дерматологічних захворювань.

За кількістю корисних властивостей, кабачок можна порівняти з огірком або зеленим листковим салатом. У кабачках міститься велика кількість мінеральних солей, які надзвичайно важливі для підтримання хорошого обміну речовин в організмі. До його складу входять солі фосфору, калію, кальцію та магнію, а також невелика кількість заліза, натрію та сірки.

Присутність у кабачках вітаміну С, каротину, вітамінів В1, В2 та нікотинової кислоти характеризують цей овоч виключно з позитивного, для здоров’я людини, боку та демонструють безсумнівну користь кабачків.

Вживання кабачків не викликає подразнення шлунку та кишківника, тому вони корисні для людей, що мають проблеми з функціонуванням шлунково-кишкового тракту, а також для людей, що хворіють на цукровий діабет. Кабачки добре впливають на відновлення крові, блокують розвиток атеросклерозу.

kabachok

Кабачки рекомендують вживати при гіпертонії та захворюваннях печінки. Крім того, сік кабачків здатен заспокоїти нервову систему.

Читайте також Рукола: користь, шкода та вплив на організм та Користь листя салату для схуднення і травлення.

Кабачки – чудовий сечогінний засіб, добре допомагає при набряках; характеризуються протиалергічними властивостями.

Цукор та мікроелементи, які міститься в кабачках, корисні для діабетиків. А властивість кабачків, що сприяє виведенню з організму надлишок солі, корисна при артритах. Регулярне вживання кабачків, допомагає покращити роботу суглобів. Щоб звільнити організм від шлаків, достатньо, протягом тижня, кожен день вживати 200 г кабачків.

. . . . .

Завдяки властивості виводити зайву рідину з організму, кабачок допомагає жінкам боротися з такою проблемою, як целюліт.

Важливим аспектом є ще й те, що кабачок виступає одним з найбільш поширених та популярних дієтичних продуктів: адже він володіє рекордно низьким вмістом калорій. На 100 грам кабачків припадає лише 24 кілокалорії.

Читайте також Помідори – користь чи шкода для огранізму

Шкідливі властивості кабачків

Основна шкідлива властивість кабачків полягає у тому, що він містить велику властивість калію, тому кабачок не рекомендують вживати людям, які страждають від захворювань нирок. Сирі кабачки протипоказані при виразковій хворобі та гастритах.