Користь листя салату для схуднення і травлення

Photo of author

By nata

listya_salatu

Коли з’явилося листя салату на столах наших предків, достеменно не знає ніхто. Але найперші описи, щодо вирощування і приготування, зустрічаються ще в трактах часів Стародавньої Греції. Вже тоді знали про користь цього чудового продукту.

Багато хто з нас думає, що салат просто харчова трава. Виявляється, нічого подібного – це овочева культура, в яку входить велика кількість видів і сортів салату. Вони такі різні і відрізняються один від одного не тільки за формою. Листя салату може бути хрустким або м’яким, відносно нейтральним за смаком або гіркуватим і навіть гострим, що нагадує прянощі і перець.

Але незмінним залишається одне – величезна користь і багатий «внутрішній зміст» цього продукту.

Але чому саме салат? Чому не капуста, не фрукти? Які корисні властивості ховаються в цих низькокалорійних листках?

salat

. .

Мінерали і вітаміни в листях салату

Здавалося б, ну як в такому маленькому листочку може поміститися так багато всього корисного всього і відразу?! Салат воістину один з найбагатших овочів за вмістом вітамінів, мікро- і макроелементів.

Все просто: хімічний склад листя салату дозволяє забезпечувати організм максимальною кількістю біологічно активних речовин при мінімумі додаткового баласту.

Так, зелений салат містить велику кількість вітамінів В1 і В9, бета-каротину – попередника вітаміну А, аскорбінової кислоти, вітамінів Е і РР. Цього набору достатньо, щоб справляти корисну дію на багато систем організму і підтримувати його захисні сили.

Чим ще корисні листя салату для організму? Їх мінеральний набір включає в себе залізо, кальцій, магній і калій, властивості яких в організмі різноманітні і дуже важливі.

Калорійність листового салату

Список найбільш низькокалорійних овочевих культур досить широкий і на першому місці серед них знаходиться листовий салат. Енергетична цінність його складає всього 12 ккал на 100 г. Здавалося б, звідки вони в ньому можуть взятися, нехай навіть і в такій мізерно малій кількості.

Всі ми знаємо, що поживна цінність продуктів розраховується виходячи зі змісту білків, вуглеводів і жирів. В аналізованому нами овочі білки з жирами є в дуже малій кількості, зате присутні вуглеводи і різні види цукру. Ось вони і надають салату калорійність.

. .

. .

Корисні властивості листя салату

Завдяки високому вмісту в листках салату вітамінів, мінералів і макроелементів, він входить в десятку корисних продуктів харчування. Його рекомендують якомога частіше вживати в їжу дітям і людям похилого віку. Адже він позитивно впливає на імунну систему, нормалізує діяльність нервової системи, допомагає швидко відновити сили після тривалої хвороби, має легкий снодійний ефект, сприяє переварюванню їжі, розпалює апетит.

Крім всього цього, листя салату вже дуже давно використовується як кровоочисний засіб. Його застосовують для лікування головного болю. Радять з’їдати хоча б кілька зелених листочків під час магнітних бурь метеозалежним людям. І це далеко не всі можливості даного овочу, корисні властивості якого знайшли своє широке застосування в народній і науковій медицині.

Ну і не можна не згадати про лікувальні властивості салату для шкіри. Він здатний покращувати стан сухої шкіри. Маски з листя салату або настої рекомендують застосовувати для обробки шкіри обличчя, голови і тих ділянок, на яких регулярно відбуваються висипання. Велика кількість вітамінів в салатних листках сприяє нормалізації обмінних процесів у верхніх шарах шкіри і активують роботу шкірних залоз.

Чим корисне листя салату для шлунку

На відміну від багатьох інших овочів листя салату, користь яких не лише в дієтичності, здатні загоювати рани і виразки в шлунку і кишківнику. Тому саме його бажано робити основою овочевих страв при виразковій хворобі або різних колітах.

Хімічний склад салату зеленого багатий пектином, який є одним з головних натуральних ліків для кишківника. А також – серйозною перешкодою на шляху холестерину до кровоносних судин. Так що при ризику розвитку атеросклерозу на корисні властивості салату варто звернути особливо пильну увагу.

Також лист салату сприяє нормалізації багатьох обмінних процесів в організмі завдяки вмісту в його складі комплексу вітамінів В: В1, В2 і В9. Крім того, їх користь у тому, що багато солі легких металів – калію, магнію, кальцію, що входять до складу овоча, – також беруть участь у процесах мінерального обміну в організмі і стабілізують стан багатьох органів.

Читайте також “Рукола: користь, шкода та вплив на організм” та

“Шпинат: корисні властивості”