Капуста кале для корисного здорового харчування

Photo of author

By Ольга

kale1

Капуста калекорисна, багата вітамінами і мінералами їжа та вдалий інгрідієнт для здорового харчування. Можна її зустріти в супермаркетах. Вона має декілька назв: кале, грюнколь, браунколь. На латині її назва Brassica oleracea var. sabellica. Капуста Кале має зелені або фіолетові листки, але вони не утворюють качан. Ця капуста вважається найближчою до дикої капусти. В Європі кале вживали в їжу ще за часів Римської Імперії. Заморожене листя кале, що від цього стає солодшим, у Ірландії змішують з картопляним пюре – це традиційна страва ірландської кухні. У Туреччині з кале роблять суп. Кале часто рекламують у здорових журналах та в інтернеті. Так чим же корисна саме ця капуста?

Вона практично джерело енергії! Дві жмені кале у відношенні до добової норми людини забезпечують їй:

206% Вітаміну А.

684% Вітаміну К.

134% Вітаміну С.

9% Вітаміну В6.

26% Марганцю.

9% Калію.

10% Міді.

9% Кальцію.

6% Магнію.

7% Заліза.

6% Вітаміну В1.

5% Омега-3 жирних кислот.

4% Вітаміну В3.

kale2

Вживання поживної та низькокалорійної капусти кале в їжу покращує стан шкіри і волосся через високу кількість вітамінів А і С. Покращує травлення. Знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Покращує стан кісток. Знижує ризик розвитку астми. Допомагає стабілізувати цукор в крові. Помагає при запорах. Високий рівень лютеїну підтримує здоров’я очей. Знижує рівень холестеролу. Також кале знижує ризик захворіти на рак. Загалом кале – виводить шкідливі речовини з організму та допомагає регулювати очищення організму на генетичному рівні. Знижує запальні процеси в організмі.

kale3

Однак кількість вжитої кале треба контролювати. В Україні досить високий рівень захворюваності щитовидної залози. А великі кількості кале погіршують роботу щитовидної залози. Звичайне, не понаднормове використання у їжу повністю безпечне і корисне. А от вживання у якості соку чи смузі – треба контролювати.

Користь кале для здоров’я доведено багатьма дослідженнями і його важко переоцінити. Додавайте її в ваш раціон хоча б 2-3 рази в тиждень по 100-150 грам. Ідеально вживати капусту кале 4-5 разів в тиждень по 150-200 грам. Додавайте її у салати. Готуйте супи, другі страви. Особливо корисно додавати близько 100 грам кале до смузі. Кале забезпечить ваш організм вітамінами та мікроелементами. Допоможе покращити ваше здоров’я та самопочуття.