Ківі – користь та шкода для організму

Photo of author

By nata

7420_kivi

Ківі – справжнє джерело вітамінів, але чомусь на нашому столі цей фрукт не настільки популярний як інші “зимові” фрукти – мандарини і апельсини. А даремно. Ківі – корисний і смачний фрукт, що з’явився в країнах Азії та Європи з початку 20 століття.

Дозрілі плоди ківі мають тонкий кисло-солодкий смак, що чимось нагадує суміш соків суниці, дині та ананаса. У наших магазинах ківі зазвичай продаються тверді, злегка недостиглі. Тому бажано після покупки дати плоду дозріти при кімнатній температурі або в холодильнику. Зрілий ківі стає середньої м’якості, але не зморщується. А ще він буде не таким кислим, як твердий ківі, і дуже ароматним.

korist_kivi

Склад ківі, калорійність, енергетична цінність

Середня вага ківі – 100 грамів. Більшу частину фрукта становить вода – 84%. Також у ньому є білки (близько 1%), жири (менше 1%), вуглеводи (близько 10%). Фрукт цей низькокалорійний. Енергетична цінність одного середнього ківі – 48 кілокалорій. Ківі – джерело харчових волокон. Крім того, до його складу входить нікотинова кислота і різні сахариди.

Фрукт містить просто величезну кількість вітамінів. Цікаво, що більша частина вітамінів не руйнується під час консервування, тому можна їсти ківі з банки. Кислотність плоду сприяє збереженню корисних речовин у фрукті.

Напевно всі, хто коли-небудь їв ківі, здогадалися за смаком, що в цьому фрукті є вітамін C. Однак навряд чи ви знаєте про те, що його більше, ніж у цитрусових – 92 мг в середньому плоді. У ківі є трохи вітаміну E. Зазвичай дефіцит цього вітаміну спостерігається в людей, що сидять на дієтах. Тому “китайський агрус” рекомендується поєднувати з будь-якими дієтами.

Також в ківі міститься фолієва кислота (B9) і піридоксин (B6). Пара ківі середнього розміру забезпечує чверть потреби нашого організму в фолієвій кислоті. Цей вітамін потрібен вагітним, годуючим, а також дітям і літнім людям.

Залізо, йод, цинк, марганець, калій, кальцій, фосфор .. Все ці мікроелементи входять до складу ківі. В одному середньому фрукті дуже багато калію (приблизно 1/6 від добової норми), кальцію (1/20 від добової норми). Фосфору теж пристойна кількість (1/3 від добової норми).

У ківі міститься такий фермент як актінідін. Він сприяє розщепленню білків, нормалізації рівня згортання крові, позитивно впливає на систему травлення.

Прочитавши про склад ківі, ви вже усвідомлюєте, що ківі можна застосовувати для лікування і відновлення організму після захворювань. Розберемося по пунктах, в чому ж полягає користь ківі?

Також актуальною є Середземноморська дієта: 10 кроків

. .

Користь ківі

Ківі корисний при хворобах судин і незамінний для сердечників через хороший вітамінний склад. Цей волосатий фрукт допоможе знизити артеріальний тиск. Ківі бореться і з зайвим холестерином. Згідно з дослідженнями норвезьких учених, споживання ківі допоможе знизити на 15% рівень жирних кислот.

“Китайський агрус” можна їсти для усунення проблем травлення і зняття тяжкості в шлунку.

Для людей, що страждають діабетом, ківі – один з фруктів, які можна їсти. Ківі допомагає лікуватися від хвороб органів дихальних шляхів. Згідно з дослідженням італійських вчених, цей фрукт зменшує хрипоту, вечірній кашель і задишку. Головний секрет – регулярне споживання ківі (по 2-3 фрукта в день, не менше).

Також лікарі рекомендують їсти ківі під час гінекологічних захворювань і при клімаксі.

Один стакан соку з ківі допомагає підтримувати організм в доброму здоров’ї під час епідемії грипу та ГРВІ, підвищуючи захист організму.

Все це відноситься до м’якоті фрукта, кисло-солодкої на смак. Зазвичай люди, які їдять ківі, його чистять. Однак більшість фахівців з правильного харчування вважають, що ківі очищати від шкірки не треба.

У шкірці ківі є багато антиоксидантів. Тому ківі має протиракові, протизапальні та антиалергенні властивості. У шкірці в три рази більше антиоксидантів, ніж у м’якоті. Тому рекомендується їсти ківі прямо зі шкіркою. Звичайно, перед цим слід збрити волоски пристосуванням для чищення моркви або тупим ножем.

Шкірка ківі, на думку європейських вчених, має антисептичні властивості, може допомогти при дисбактеріозі. Вважається, що завдяки шкірці ківі знищуються такі мікроби як стафілокок і кишкова паличка.

7286_kivi_dlya_shudnennya

Користь ківі для схуднення

Невелика калорійність цього фрукта, вміст елементів, що розщеплюють жири чудово допомагає для схуднення. Дієтологи давно помітили, що ківі – хороше джерело рослинної клітковини. У дрібному чорному насінні є багато нерозчинної клітковини. Вона дозволяє нормалізувати травлення під час дієти, зменшити час проходження стільця через травний тракт. Ківі володіє невеликим проносним ефектом.

Протипоказання ківі

Цей фрукт може бути шкідливим для організму з трьох причин:

  • Алергія на цитрусові. Через велику кількість вітаміну C ківі вважається алергенним фруктом.
  • Ви страждаєте гастритом, виразкою шлунка, або ж у вас спостерігаються проблеми з кислотністю шлункового соку. Можливо, вам можна буде їсти в невеликих кількостях менш поширений жовтий ківі, він солодкий і містить мало кислот.
  • Проносний ефект ківі не дозволяє вживати цей фрукт у великих кількостях людям, схильним до діареї.